Arrestimi i modeles greke zbulon rrjetin e fuqishëm të drogës, ja kush është shqiptari që e drejton

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një baron shqiptar fshihet mbrapa arrestimit të modeles greke Elena Polychronopoulou dhe partnerit të saj me 8 kg kokainë.

I njohur me nofkën “Billy the Kid”, shqiptari është drejtuesi i një rrjeti të fuqishëm droge që ka lidhje me Amerikën Latine, importon drogën në Shqipëri e Mal të Zi e më pas e eksporton në tregun europian.

Nga hetimet rezulton se modelja 29-vjeçare dhe parnteri i saj punonin po për këtë rrjet kriminal shqiptar.

Tashmë është zbuluar se “Billy the Kid” ka ‘selinë’ në Belgjikë, dhe janë njoftuar nga Greqia autoritet ndërkombëtare për kapjen dhe arrestimin e shqiptarit.


Të fundit

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë – drejt akreditimit pranë Federatës Europiane të Arsimit (FEDE)

Ditën e Premte, datë 17 Shtator Rektori i UMSH. Prof.Dr Adrian Civici, Prof.Dr.Ksenofon Krisafi, Dekani i Fakultetit shkencave juridike...

OKB paralajmëron: Koreja e Veriut po zhvillon me shpejtësi programin bërthamor

Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (IAEA) tha se Koreja e Veriut me shpejtësi po e zhvillon programin e saj bërthamor. Vlerësimet u bën nga...

Zbulohen detaje nga martesa e Rudinës me Markun, nga certifikata e vaksinimit tek kodi i veshjes

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku kanë vendosur të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë me 1 Tetor. Në ftesën që i ka dërguar të...

“Topi i Artë” / Zbulohen 10 kandidatët për fitoren e çmimit

Pasi u anulua para një viti për shkak të pandemisë, këtë vit “Topi i Artë” nuk do të anulohet. Çmimi më i rëndësishëm në...

Arrestimi i modeles greke zbulon rrjetin e fuqishëm të drogës, ja kush është shqiptari që e drejton

Një baron shqiptar fshihet mbrapa arrestimit të modeles greke Elena Polychronopoulou dhe partnerit të saj me 8 kg kokainë. I njohur me nofkën “Billy the...

Lajme të tjera

Web TV