“Kam kërkuar që në korrik largimin”, Mbappe thyen heshtjen: Ja si qëndron e vërteta

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ylli francez, Kylian Mbappe ka konfirmuar se ai kërkoi që të largohej nga PSG-ja në fund të korrikut, drejt Realit të Madridit, por ky transferim dështoi.

Klubi spanjoll, i bëri një ofertë të majme në ditën e fundit të merkatos parizienëve, por pronarët e PSG-së nuk iu përgjigjën. Mbappe ka dhënë së fundmi një intervistë për “RMC Sport”, ku ka hedhur dritë për të ardhmen e tij duke u shprehur:

“I kam kërkuar klubit që të largohem, sepse në momentin që nuk rinovoj kontratën, dua që klubi të fitojë para nga transferimi që të ketë mundësi të bëjë zëvendësimet e duhura.

PSG-ja më ka dhënë shumë, kam kaluar shumë mirë në këto katër vite këtu. I njoftova në kohë, që të marrin masat e nevojshme. Dua që të ndahemi me kokën lart dhe secili të arrijë një marrëveshje të mirë. Nëse ju nuk doni që unë të largohem, atëherë unë do të qëndroj.

Njerëzit thonë që kam refuzuar rinovimet që më janë ofruar, por kjo nuk është e vërtetë. Nuk më takon mua të gjykoj, por unë kam qenë i qartë.

I thashë klubit se dua të largohem dhe nuk ia thashë në ditët e fundit të merkatos, por në fund të korrikut, i njoftova se doja të largohesha”, është shprehur Mbappe.


Të fundit

Përfshihet nga flakët banesa në Mirditë, humb jetën vëllai i ish-komandantit të Gardës në 21 janar

Një banesë është përfshirë nga flakët ditën e sotme në zonën e Reps të Mirditës si pasojë ka humbur...

“Kam kërkuar që në korrik largimin”, Mbappe thyen heshtjen: Ja si qëndron e vërteta

Ylli francez, Kylian Mbappe ka konfirmuar se ai kërkoi që të largohej nga PSG-ja në fund të korrikut, drejt Realit të Madridit, por ky...

Dy shkencëtarët amerikanë fitojnë çmimin Nobel në mjekësi, ja çfarë shpikën

Çmimi Nobel në Mjekësi për vitin 2021 u është dhënë dy shkencëtarëve David Julius dhe Ardem Patapoutian. Ata u shpërblyen për zbulimin e receptorëve...

Avioni i rrëzuar në Vermosh/ Policia jep detaje: Ra në kufirin mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, po e verifikojmë

Policia e Shkodrës reagon për rrëzimin e avionit të vogël në Vermosh të Malësisë së Madhe. Policia njofton se avioni ka rënë në kufirin ndarës...

“I kënaqur me 4 pikë në dy ndeshje”/ Edy Reja për dy sfidat e Kombëtares: Janë sfida vendimtare

Edy Reja publikoi një ditë më parë listën me lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e tetorit kundër Hungarisë dhe Polonisë. Bie në sy...

Lajme të tjera

Web TV