Manastirliu ndan foton me një nga gratë që fitoi betejën me kancerin e gjirit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë ka ndarë foto me Gjinovefën, një nga gratë që ka luftuar dhe ka arritur të fitojë betejën me kancerin e gjirit. Manastirliu shprehet se ajo është shembull për shumë gra që sot përballen me sëmundjen e rëndë.

“Gjinovefa është ndër ato gra të forta, që me kurajë të jashtëzakonshme ka luftuar dhe ia ka dalë ta fitojë betejën me kancerin e gjirit. Sot, është shembull frymëzues për shumë gra që përballen me sëmundjen e rëndë.

Nuk do të reshtim këtë tetor dhe çdo ditë të vitit, të çojmë zërin tonë te çdo grua, që të marrë pak kohë për kontrollin e gjirit, sepse diagnostikimi i hershëm, të shpëton jetën”, shkruan ministrja.


Të fundit

Manastirliu ndan foton me një nga gratë që fitoi betejën me kancerin e gjirit

Ministrja e Shëndetësisë ka ndarë foto me Gjinovefën, një nga gratë që ka luftuar dhe ka arritur të fitojë...

Squid Game histori suksesi/ Netflix: Do të vlejë gati 900 mln dollarë

Netflix vlerëson se seriali i famshëm Squid Game do të krijojë thuajse 900 milionë dollarë në vlerë për kompaninë, sipas shifrave të publikuara nga...

Fifi paralajmëron: Nëse më puth Graniti…

Donaldi ka biseduar me Fifin hapur për raportin e saj me Granitin. Ai ka rrëfyer një bisedë që ka bërë me Granitin për Fifin. Donaldi...

Ekstradohet në Itali “mbreti” shqiptar i trafikut të kokainës

Autoritetet shqiptare kanë bërë ekstradimin në Itali të shtetasit Dorian Petoku, i arrestuar më 30 janar të vitit 2019 në Tiranë. Ai u arrestua...

Ish-ushtarakët djegin makinat e deputetëve, ja çfarë kërkojnë

Deputetët e Kongresit në Guatemala u larguan të tmerruar dhe nga dalet e emergjencës pas një proteste të dhunshme të veteranëve të ushtrisë që...

Lajme të tjera

Web TV