Ju kujtohet foshnja në kaosin e Afganistanit? Bashkohet me familjen pas 5 muajsh e zhdukur (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Foshnja, foto e së cilës u bë virale në të gjithë botën teksa kalonte nga duart a afganëve në ato të ushtarëve amerikane gjatë kaosit me talebanët, është bashkuar më në fund me të afërmit.

Sohail Ahmadi ishte vetëm dy muajsh kur u zhduk më 19 gusht, teksa mijëra njerëz nxituan të largoheshin nga Afganistani pasi shteti ra në duart e talebanëve.

Pas një historie të Reuters të publikuar në nëntor me fotot e tij, foshnja u gjet në Kabul ku një taksist 29-vjeçar i quajtur Hamid Safi e kishte gjetur në aeroport dhe e kishte çuar në shtëpi për ta rritur vetë.

Pas më shumë se shtatë javë negociatash dhe lutjesh, dhe një ndalimi të shkurtër nga policia talibane, Safi më në fund ia dorëzoi fëmijën gjyshit të tij të gëzuar dhe të afërmve të tjerë në Kabul.

Tani ata kërkojnë që ai të ribashkohet me prindërit,  vëllezërit e motrat e tij që u evakuuan muaj më parë në Shtetet e Bashkuara.


Të fundit

Ju kujtohet foshnja në kaosin e Afganistanit? Bashkohet me familjen pas 5 muajsh e zhdukur (Video)

Foshnja, foto e së cilës u bë virale në të gjithë botën teksa kalonte nga duart a afganëve në...

Basha publikon videon: Berisha urdhëroi mercenarët që të godasin selinë e PD-së

Për Lulzim Bashën sulmin ndaj selisë se Partisë Demokratike e ka urdhëruar Sali Berisha. Kryetari i PD-së ka nxjerrë një video, ku sipas tij Berisha...

Anita Bitri, këngëtarja e paharruar me zë engjëllor

Anita Bitri është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Anita Bitri u lind në një familje intelektuale. Të gjithë admironin tiparet e bukura...

Ndeshje e çmendur/ Juventusi përmbys Romën nga 3-1 në 3-4, Szczęsny hero (Video)

Ndeshja me e bukur e sezonit ne Serie A u luajt sonte! Ndeshje e çmendur në Olimpico mes Romes dhe Juventusit. Pas barazimit 1-1 ne...

“Do pushtojmë Prizrenin”/ Serbët marshojnë me këngë ultra-nacionaliste rrugëve të Bosnjes (Video)

Rrugët e Republikës Srpska në Bosnje janë mbushur sot nga protestues serbë. Këta të fundit nuk kanë ngurruar të këndojnë këngë nacionaliste. Nacionalistët etnikë serbë...

Lajme të tjera

Web TV