“Manita e rekordeve”/ Titujt kryesorë të gazetave më të njohura sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga fitorja e Barcelonës, finalja e Kupës së Mbretit, sfida mes Interit dhe Romës e një sërë eventesh të tjera sportive që janë kryefjalë e ditës së sotme, janë pasyqyruar në mediat më të njohura sportive.

Ndërkohë këto janë disa nga titujt kryesorë të tyre:

“Manita e rekordeve” shkruan “Sport”, e cila i referohet fitores së ekipit të femrav të Barcelonës 5-1 ndaj ëolfsburg, në Champions League duke shënuar dhe një rekord të pabesueshëm prej 91.648 tifozëve të pranishëm në “Camp Nou”.

“Një finale speciale” shkruan “AS” për sfidën mes Betis dhe Valencia që do të vendosë fituesin e Kupës së Mbretit në Spanjë.

“Kampionëve do t’i fillojë emri me “B” ose “V”, shkruan “Marca” po për finalen e Kupës së Mbretit mes Betis dhe Valencias.

“Skuadër ëndrrash” e quan “Mundo Deportivo” ekipin e femrave të Barcelonës që triumfoi 5-1 ndaj Wolfsburg.

“Koha e përfundimit” shkruan prestigjozja “L’Equipe” për PSG e cila është drejt kurorëzimit kampione e Francës.


“Ndërhyrje kirurgjikale emergjente” shkruan “Mirror Sport” për Ten Hag, trajnerin e ri të Manchester United që i duhet të ringjallë “Djajtë e Kuq” përsëri.

“Një ditë e veçatë për Interin”, shkruan “La Gazzeta dello Sport”, për sfidën mes zikaltërve dhe Romës në Serie A, ku zikaltrit në një nga sfidat më të rëndësishme për titullin kampion do të kenë përballë ish-trajnerin e tyre legjendar, Jose Mourinho.

Të fundit

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u ka uruar 1 qershorin të gjithë fëmijëve. Teksa ka publikuar një...

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të rënda ekzotike: elefantëve, dromedarëve dhe...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Dy komisariate ndryshojnë varësinë, vëmendje krimeve kibernetike dhe problemeve në…

Me fillimin e muajit Qershor policia e shtetit ka zyrtarizuar disa ndryshime ne menyrën e organizimit të punës së  saj. Prej kësaj të enjte komisariati...

SHBA/ Mike Pence pritet të shpallë kandidaturën për president javën e ardhshme

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Mike Pence po planifikon të hyjë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, sipas mediave të huaja. Pence, i cili...

Lajme të tjera

Web TV