Christensen dhe Kessie mund të largohen nga Barcelona sapo të mbërrijnë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

72 orë përpara se të luhet ndeshja e parë zyrtare, Barcelona vazhdon të punojë kundër kohës për të regjistruar lojtarët që ka nënshkruar këtë verë. Në rastin e dy prej tyre, Franck Kessié dhe Andreas Christensen, nxitimi ndërmjetësohet edhe nga klauzola në kontratat e tyre që specifikojnë se nëse nuk mund të regjistrohen do të jenë të lirë të negociojnë me çdo klub tjetër.

Informacioni në lidhje me këto klauzola është ofruar nga rrjeti ESPN, i cili sqaron se të dyja firmat kanë në kontratë me shkrim se nëse nuk regjistrohen në ndeshjen e parë zyrtare, kontrata do të skadonte. Kujtojmë se afati për regjistrimin e lojtarëve skadon më 1 shtator, por që në rastin e këtyre dy lojtarëve është specifikuar angazhimi i parë zyrtar si afat.

Nga Barcelona janë optimistë për zgjidhjen e lumtur të këtyre regjistrimeve si dhe të lojtarëve të tjerë të punësuar këtë verë. Në çdo rast, edhe ata konsiderojnë se ka vend për negociata me agjentët. Të dy lojtarët janë integruar në mënyrë perfekte në grupin e Xavi Hernandez.

Të fundit

Zyrtare/ Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në 6 shtete dhe 3 kontinente

Kupa e Botës 2030 do të jetë thelbësisht e ndryshme nga të gjitha të mëparshmet. Duke përfituar nga festimi...

“Nuk ndryshon norma bazë e interesit”/ Sejko: Ekonomia shqiptare ka vijuar të rritet

Guvernatori i Banksës së Shqipërisë, Gent Sejko deklaroi se norma bazë e interesit nuk do të ndryshojë. Gjatë një konference për mediat, Sejko u shpreh...

Sabatini: “Tare ishte një intelektual dhe dominues, Lazio humbi shumë me largimin e tij”

Igli Tare i dha fund aventurës së tij te Lazio verën e kaluar, pas mosmarrëveshjeve të shumta me trajnerin Sarri, teksa presidenti Lotito në...

Victoria Beckham për tradhtinë e supozuar të David para 20 vitesh: U distancuam

Historia e tyre e dashurisë do të niste në vitin e largët 1998 gjatë një ndeshjeje futbolli për motive bamirësie, për t'u kurorëzuar në...

Prapaskenat/ Si Luis Enrique largoi Verrattin: “Je prototip i futbollistit që urrej”

Luis Enrique ka kryer një “revolucion” te PSG, duke larguar nga skuadra futbollistët që nuk dëshironte. Madje ndonjë prej tyre edhe e urrente. Emra si...

Lajme të tjera

Web TV