Publikohen fotot nga 70-vjetori/ Ja si e festoi Fatos Nano ditëlindjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lideri historik dhe ish-kryeministri Fatos Nano, festoi sot 70-vjetorin e lindjes.

Kryebashkiaku i Kavajës, Redian Krali, i cili është edhe nipi i Nanos, i ka organizuar një festë ku sigurisht që nuk mungon as bashkëshortja e tij, Xhoana. Në gosti duket se janë mbledhur të gjithë familjarët e Nanos, ndërsa vetë “djali i ditëlindjes” po feston me një gotë “gin” dhe një cigare në duar. Ndëra nipi i ka dedikuar një postim, ku i shpreh dashurinë dhe mirënjohjen.

“Mentori im! Të qofshin të shumta vitet dhe i gëzofsh me zemrën plot! Ky rrugëtim i imi nuk do të kishte qenë i njejti pa mbështetjen, bekimin dhe këshillat e tua! Kam mbledhur çdo urtësi tënden që ma ke dhuruar me shumë bujari në çdo takim a bisedë të gjatë që shkëmbejmë bashkë dhe i ruaj si pasurinë më të vyer! Shëndet e jetë të gjatë!,”-shkruan Krali.

Sot, Nanon e uroi edhe kryeministri Edi Rama, duke ndarë një foto të liderit të PS-së, me logon e vendosur pas tij. Krahas fotos, nuk mungoi edhe urimi për ditëlindje.

 


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV