“Shqiptarët kriminelë”, Dua Lipa ‘i merr në mbrojtje’:Është fatkeqësi që na shohin kështu

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, në një konferencë për mediat ditën e sotme është shprehur e lumtur që ndodhet në Tiranë në një ditë kaq të veçantë për Shqipërinë dhe të mbyllë turneun e saj këtu me ta.

Sa i përket deklaratave të sekretares britanike, Suella Braverman, për shqiptarët ku dhe i quajti “kriminelë”, Dua tha se është fatkeqësi mënyra si shihemi në sytë e politikanëve.

Ajo theksoi se ajo që ne duhet të bëjmë është të luftojmë për të ndryshuar këtë mendim që kanë për shqiptarët.

“Jam shumë e lumtur që jam në Tiranë. Për pyetjen e dytë mendoj se është një pyetje edhe është një fatkeqësi shumë e madhe si shihemi në sytë e politkanëve dhe njrëzve të tjerë mendoj se është fjalë e pakëndshme dhe mendoj se kemi nevojë për të luftuar, jo vetëm për ne por për të gjitha racat në botë. Është e vetmja gjë që mund të bëjmë që të ndryshojmë ate mendim që kanë për shqiptarët”, tha Dua.

Të fundit

4 këshilla për të shmangur gripin kur të gjithë janë të sëmurë

Këtë vit ka pasur një “shpërthim” të madh të rasteve të gripit. Gripi sezonal shfaqet kryesisht në muajt e...

Chat GPT: Intervistë me makinën inteligjente

Nga Lutfi Dervishi Çfarë mendon makina inteligjente, për Shqipërinë, për problemet, korrupsionin, skandalet, aplikacionin akt1visti, pse qeveritarët shqëtësohen më shumë për like dhe komente se...

Lënë pas mosmarrëveshjet, Greqia i vjen në ndihmë Turqisë pas tërmetit shkatërues

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Gjatë komunikimit, Kryeministri shprehu dhimbjen për tërmetin shkatërrues në Turqi...

Elon Musk i ofron Turqisë satelitët pas tërmetit shkatërrues, qeveria e refuzon

Turqia dhe Siria u tronditën sot nga një tërmet me magnitudë 7.8 që la pas të paktën 2,300 viktima. Pas tërmetit shkatërrues, Elon Musk tha...

I ftohti “ekstrem” pushton vendin, UKT del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Tirana është përfshirë gjatë ditëve të fundit nga moti i ftohtë i karakterizuar nga temperatura mjaft të ulëta. Nisur nga kjo situatë, Ujësjellësi i...

Lajme të tjera

Web TV