Renditja e UEFA-s pë klubet, Laçi kryeson nga Kategoria Superiore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

UEFA ka përditësuar renditjen e klubeve në bazë të koefiçentit mbi pjesëmarrjen në Kupat e Europës për pesë vitet e fundit. Skuadra që kryeson nga klubet e Superiores është Laçi që aktualisht renditet në vendin e 174-të, teksa kurbinasit në sezonet e fundit kanë dhuruar performanca tejet pozitive në Europë.

Pas Laçit, në vendin e dytë renditet Partizani me të kuqtë në klasifikimin europian renditen të 254-tërtit, ndërsa më pas vjen Teuta (280), Kukësi (282), Tirana (298), Vllaznia (338) dhe Luftëtari (411).

Ndërkohë, sa i takon klasifikimit në lidhje me skuadrat shqiptare edhe përtej kufijve, është Shkëndija e Tetovës ajo që mban lart flamurin teksa renditet në vendin e 151-të ndërsa Shkupi është në vendin e 185.

Sa i takon skuadrave të Kosovës që vitet e fundit janë duke u rritur, Drita renditet në vendin e 199-të ndërsa Ballkani që mori pjesë edhe në grupet e Conference League duhet të kënaqet me pozicionin e 344-të.

Të fundit

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qendrore, është rikrijuar në formë dixhitale, duke...

OBSH publikon shifra alarmante: 10 mijë njerëz vdesin çdo ditë nga sëmundjet e zemrës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në...

Takimi i Ramës në Athinë/ Mitsotakis: Totalisht privat, s’kishim pse ta ndalonim

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një intervistë për gazetën Macedonia tis Kyriakis” ku mes të tjerash, ka folur edhe për zhvillimet më të...

Pesë terma që kurrë nuk duhet t’i kërkoni në Google

Në disa pjesë të internetit është më mirë të mos hyni dhe sado kurreshtar të jeni, është më mirë të mos dini se çfarë...

OBSH bën thirrje për reduktimin e kripës pas të dhënave të reja tronditëse

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në...

Lajme të tjera

Web TV