test

Vrau gruan dhe vëllain në Gramsh, habit autori: I kam vrarë? S’mbaj mend gjë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Xhevat Sinani, autori i vrasjes së dyfishtë në fshatin Tërvol të Gramshit nuk mand mend asgjë nga masakra që ndodhi një ditë më parë.

Para trupës hetuese 75-vjeçari deklaroi i qetë që i kishin vdekur të afërmit, mirëpo u shpreh se nuk e dinte se çfarë kishte ndodhur.

“Më ka vdekur vëllai dhe gruaja. Di që kanë vdekur, por se di s’mbaj mend gjë. Si kam vrarë.”, mësohet të ketë thënë i moshuari.

Kujtojmë se ditën e djeshme fshati Tërvol i Gramshit u trondit nga kjo ngjarje e rëndë. Xhevat Sinani vrau me sëpatë gruan e tij Zegjine Sinanin, 72 vjeçe brenda banesës dhe më pas vëllanë e tij, Shaqir Sinani, 72 vjeç.

Pasi vrau gruan e vëllanë, ai mësohet se i ka mbuluar të dy trupat dhe ka larë gjakun e bashkëshortes në banesë. Më pas, ai ka shkuar tek disa të afërm të tjerë në fshat afër Tervolit dhe u ka rrëfyer krimit.

Mësohet se autori ka probleme të shëndetit mendor, ndërkohë vijojnë të ngelen të paqarta motivet e ngjarjes.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV