Arrestohet shqiptari në Vjenë/ Plagosi me thikë pas shpine një 30-vjeçar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka goditur me thikë pas shpine një tjetër bashkëmoshatar të tij.

Sipas mediave vendase, 30 vjeçari i plagosur mori ndihmë urgjente mjekësore nga shërbimi profesional i shëptimit në Vjenë dhe për rrjedhojë, aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sipas mediave austriake, 30 vjeçari shqiptar ushtron profesionin e avokatit në Shqipëri. Në banesën ku u gjet i plagosur 30 vjeçari, u gjet edhe thika që shqiptari përdori për ta sulmuar.

Për pasojë ky i fundit u arrestua përkohësisht dhe u dërgua në burg me urdhër të prokurorisë publike të Vjenës. Ende nuk janë zbardhur detaje rreth identitetit të tij por pritet që të merret në pyetje gjatë ditës së sotme për ngjarjen e rëndë.

Të fundit

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth...

Rama jep lajmin e mirë: Nga 20 Prilli pa viza drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Shumë shpejt shqiptarët do të kenë mundësinë të udhëtojnë pa viza në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ka qenë kryeministri Edi Rama ai që e ka...

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet në zyrat e reja të...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

Lajme të tjera

Web TV