Pse për numerologët dita e nesërme është kaq fatsjellëse, ja çfarë duhet të bëni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Që nga 22 janari, të gjithë planetët po lëvizin drejtpërdrejt (pra, asnjëri prej tyre nuk është në prapavijër), dhe me hyrjen në muajin shkurt, na jepet një datë që me rëndësi unike numerologjike: 3 shkurt ose 2/3/2023.

Sipas numerologjisë, kjo datë ka një energji të veçantë duke na inkurajuar të mendojmë më shumë për qëllimet tona dhe të shkojmë pas tyre.

Pothuajse si një numër engjëlli, numri 2323 shfaqet në formën e datës 2/3/23.

Sidoqoftë, në numerologji, datat interpretohen në të vërtetë bazuar në shumën e shifrave të tyre, të cilat mblidhen së bashku derisa të arrihet një numër njëshifror. Pra, 2/3/2023 është një datë që mishëron energjinë numerologjike të numrit 3, sepse 2+3+2+0+2+3=12 dhe 1+2=3.

Ky numër, 3, në përgjithësi është një ogur i mirësisë, krijimtarisë dhe kuriozitetit.

Numerologu Remington Donovan, thotë:

“Numri 3 është i sigurt, i drejtpërdrejtë dhe i bën gjërat të lëvizin.”

Kjo ditë është perfektja për të shkruar ëndrrat apo planet tuaja, për të vendosur një qëllim të qartë dhe të guximshëm, për të medituar dhe për të qenë falenderues.

Kjo ditë ju ofron dhe një mundësi për të reflektuar me veten, të shkuarën dhe të ardhmen.

Mbajeni shënim që tani dhe mos harroni ta shfrytëzoni si duhet!

Të fundit

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth...

Rama jep lajmin e mirë: Nga 20 Prilli pa viza drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Shumë shpejt shqiptarët do të kenë mundësinë të udhëtojnë pa viza në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ka qenë kryeministri Edi Rama ai që e ka...

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet në zyrat e reja të...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

Lajme të tjera

Web TV