test

Presidenti i Bayernit reagon për deklaratat e Manuel Neuer: “Zhgënjyese ajo çfarë bëri”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i Bayernit, Herbert Hainer, u është bashkuar kritikave ndaj Manuel Neuerit pas intervistës kontroverse në të cilën portieri dhe kapiteni i bavarezëve sulmoi klubin për shkarkimin e trajnerit të portierëve, Toni Tapalovic.

“Për klubin është e pakuptueshme dhe zhgënjyese që Manuel Neuer nuk kërkoi komunikim të drejtpërdrejtë me ne, por iu drejtua shtypit”, – tha Hainer. – “Jam më shumë i zhgënjyer se sa i zemëruar, sepse mendova se Manuel, i cili është një lojtar i madh dhe që ka qenë këtu për një kohë të gjatë, do ta diskutonte këtë çështje me ne fillimisht”, shtoi ai.

Kritikat e Hainer u shtohen atyre tashmë të bëra nga presidenti i Bordit të Drejtorëve, Oliver Kahn, dhe drejtori sportiv, Hasan Salihamidzic.

Hainer, megjithatë, e hodhi poshtë mundësinë që rasti “Tapalovic” mund të çojë në ndërprerjen e kontratës së Neuer, siç është sugjeruar në disa media.

“Jo, ne jemi Bayerni dhe këtu këto konflikte trajtohen nga brenda dhe në fund ato e forcojnë klubin”, tha ai.

Pyetjes nëse Neuer, aktualisht i dëmtuar dhe jashtë deri në fund të sezonit, mund të humbasë shiritin e kapitenit, Hainer iu përgjigj në mënyrë evazive. “Ne do të takohemi me të dhe do të analizojmë gjithçka profesionalisht. Manuel Neuer është një portier i klasit botëror, që ka qenë me ne për më shumë se dhjetë vjet, tani e rëndësishme është që ai të rikuperohet nga lëndimi i tij. Pastaj do të shohim.”

Të fundit

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese deri tani

Në Skemën Kombëtare të Mbështetjes në Bujqësi 2024, rreth 18 mijë aplikime janë shpallur fituese pas përfundimit të fazës së parë, ndërsa procesi vijon...

4 arsyet psikologjike pse gocat qajnë kur kanë ditëlindjen

Me siguri që edhe ju i keni parë videot e ditëlindjeve që qarkullojnë në platformat Reddit apo TikTok, ku shumica e gocave shfaqen duke...

“Alma Arrazi, fillimi i fundit tragjik”/ Ja çfarë i tha bashkëshorti para aktit fatal

Rasti i Alma Arrazit, e cila u vetëmbyt në ujërat e lumit Buna sëbashku me 3 fëmijët e mitur, vijon të tronditë opinionin. Ditën...

E përplasin me makinë dhe më pas e rrahin, 5 persona bëjnë për spital 18-vjeçarin

Një 18 vjeçar është dhunuar me mjete të forta nga disa persona në Korçë, raporton për Balkanweb, gazetarja Lorena Kodra. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Lajme të tjera

Web TV