Euro bie në nivelin më të ulët historik në Shqipëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vijon rënia e pandërprerë e monedhës ‘Euro’ kundrejt ‘Lekut’ shqiptar.

Mesditën e kësaj të marte, Banka e Shqipërisë publikoi ndryshimet e reja, ku vihet re se Euro sot këmbëhet me 114.75 lekë, ose -0.11 pikë më pak se një ditë më parë, kur ishte 114/86 lekë.

Dollari amerikanë po ashtu ka pësuar rënie në nivelin 107.61 lekë, ose -0.43 pikë nga një ditë më parë.

Ulja e euroës në nivelet e poshtë 115 lekë, është njohur vetëm periudhën e fundvitit. Ndërsa niveli më i ulët historikë ishte në datën 28 dhjetor, në 112.83 lekë.

Gjatë këtij viti, Euro u forcua gjatë muajit janar dhe shkurt, por me fillimin e marsit, duket se ka një rënie të vazhdueshme.

Të fundit

Pse Mitsotakis kandidoi Belerin për eurodeputet? Mediat greke zbardhin prapaskenat

Një ditë pas publikimit të lajmit për kandidimin e Fredi Belerit nga partia “Demokracia e Re” për zgjedhjet europiane...

Olaf Scholz takohet me Xi Jinping, dy liderët bëjnë thirrje për bashkëpunim

Në fillim të takimit me kancelarin Scholz, presidenti kinez Xi Jinping bëri thirrje për bashkëpunim të ngushtë mes dy vendeve. Së bashku, ne mund...

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e kam takuar kurrë McGonigal. Gjithçka...

“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve. Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një...

“Romeo nuk shkon në finale”/ Gazetari e thotë troç: Heidi është lojtare më e fortë

Ronaldo Sharka, ish-banor i ‘Big Brother VIP Albania’ ka bërë një analizë të lojës së deritanishme. Teksa ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në...

Lajme të tjera

Web TV