Përfundon numerimi në Klos/ Socialistët festojnë brenda qendrës së votimit fitoren

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka përfunduar procesi i numërimit edhe në bashkinë Klos. Kandidatja socialiste Valbona Kola do të jetë kryebashkiakja e ardhme. Kola mori 4489, kurse Bedri Hoxha nga koalicioni Bashkë Fitojmë 3498 vota.

Mes dy kandidatëve ka një diferencë me 991 vota.

Pas shpalljes së rezultatit, socialistët festuan. Me brohoritjet: Fitore, fitore‘- Kola gëzoi për triumfin. Nuk munguan as lulet.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV