“Jam i gjallë e jam në jetë”/ Begaj kujton 177-vjetorin e lindjes së poetit Naim Frashëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

177 vite më parë erdhi në jetë i madhi, poeti i shquar i letrave shqipe, Naim Frashëri.
Për të nderuar poetin, Presidenti Bajram Begaj ka shkëputur vargje nga poezia e tij “Fjalët e Qiririt”, të cilat i ka postuar në faqen zyrtare në “Facebook”.

“Jam i gjallë e jam ndë jetë, jam në dritë të vërtetë…”

Krahas, fotos së Naimit Frashërit, Presidenti Begaj shkuan: Poeti Naim Frashëri ndriçoi një komb, frymëzoi një epokë dhe përjetësoi dashurinë për gjuhën shqipe!

Le të nderojmë sot 177-vjetorin e lindjes së poetit më të madh të Rilindjes Kombëtare!

 

Të fundit

Pagesa më të lira me vendet e BE, Shqipëria aplikon për të qenë pjesë e sistemit SEPA

Shqipëria është vendi i parë në rajon që aplikon zyrtarisht për tu bërë pjesë e sistemit të pagesave Europine...

Ilir Meta mbi tre orë në SPAK/ U pyet në lidhje me hetimin pasuror dhe lobimin në SHBA

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka dalë nga ambientet e SPAK. Meta është pyetur në lidhje me hetimin pasuror dhe lobimin në SHBA, Kujtojmë...

Euro 2024/ “Tifozët Kuq e Zi”, zbulojnë planin e organizimit për përballjen me Italinë

Vetëm dy ditë larg përballjes tonë të parë në Euro 2024, Tifozat Kuq e Zi kanë bërë publike edhe detajet e organizimit të tifozëve,...

“Terapia e Artit”-ekspozita në burgun e grave/ Të burgosurat dhurojnë punimet e tyre

Në I.E.V.P “Ali Demi” u realizua ekspozita “Terapia e Artit” tek të cilat gratë dhe vajzat në konflikt me ligjin kanë paraqitur punimet e...

“Nuk të marr leje se ku futem unë”/ Tensione te “Shëndetësia”, Vokshi përplaset me Koçin

Komisioni Hetimor për Koncesionet dhe Check-Up është shoqëruar me debate të ashpra këtë të enjte. Ndreca ka “akuzuar” Vokshin se është në komision për...

Lajme të tjera

Web TV