test

Papa Françesku iu nënshtrua një operacioni, mjeku tregon gjendjen e tij shëndetësore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ditë më parë, Papa Françesku iu nënshtrua një operacioni në zorrë në spitalin Agostino Gemelli në Romë.

Sipas mediave vendase, problemi ka lindur si pasojë e një operacioni të mëparshëm të cilit i ishte nënshtruar Papa dy vite më parë. Ai pritet që të qëndrojë në spital për disa ditë.

Kirurgu Sergio Alfieri, i cili kreu operacionin tha për mediat italiane se Papa është në gjendje të mirë.

“Ati i Shenjtë është mirë, është zgjuar dhe vigjilent”, tha mjeku. Selia e Shenjtë shpjegoi se ai iu nënshtrua nën anestezi të përgjithshme një laparotomie dhe një operacioni në zorrën e trashë.

Drejtori i zyrës së shtypit të Vatikanit, Matteo Bruni tha: “Papa Françesku është vigjilent dhe i vetëdijshëm dhei falënderon të gjithë për mesazhet e shumta që i mbërritën menjëherë”.

Të fundit

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Trump me deklarata të forta ndaj Zelenskyt: Shitësi më i madh në histori

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është "shitësi më i madh në histori. Sa herë që vjen në këtë vend ai largohet me 60 miliardë dollarë....

Udhëheqësit botërorë në Samitin e Paqes për Ukrainën që mbahet në Zvicër, ç’do ndodhë?

Udhëheqësit botërorë në samitin e paqes në Ukrainë që po mbahet në Zvicër, pritet të miratojnë një deklaratë që riafirmon integritetin territorial të Kievit. Më...

Sot Kurban Bajrami, Kryetarja e Kuvendit uron besimtarët: Sakrificën në emër të besimit

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë Lindita Nikolla ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Nikolla shprehet ndër të tjera që sakrificën në emër...

Lajme të tjera

Web TV