Vuan nga një sëmundje e pashërueshme, ja cila është frika më e madhe e gazetares

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e djeshme, gazetarja e njohur, Fiori Dardha, ka qënë e ftuar në programin “Se Luan Topi”, e cila ka folur hapur për jetën e saj personale si edhe për karrierën e saj.

Rrëfimi e gazetares në lidhje me ndarjen e parakohëshme nga jeta të nënës së saj, ka rrënqethur të gjithë publikun.

Fiori Dardha ka rrëfyer gjithashtu se vuan nga një sëmundje autoimune e pashërueshme, duke treguar se frika më e madhe e saj nuk është vet ajo por familja dhe sigurisht djali i saj , Abel.

Unë disa vite më parë u diagnostifikova me një sëmundje autoimune, të cilat janë të gjitha të pashërueshme por stadi në të cilën u konstatua sëmundja ishte tepër serioze.

Nuk jam trembur në asnjë moment për veten time edhe tani që jam mësuar të bashkëjetoj me të, nuk kam frikë por frika ime më e madhe është për të afërmit e mi. Nuk dua që ata ta përjetojnë dhe të jetojnë me ankthin e sëmundjes sime”.

“Unë vuaj nga një sëmundje autoimune që më dëmton mëlçinë dhe kujdesi duhet të jetë tepër i madh, duke qënë se mëlçia është një organ tepër i rëndësishëm në trupin tonë, është laboratori i organizmit por përpiqem ta harroj që e kam”, shprehet gazetarja, duke shtuar se ndjek të gjithë këshillat e doktorit, të cilin e ka falenderuar publikisht që i ka shpëtuar jetën.

Frika ime më e madhe sigurisht që është Abeli pasi çdo ditë e imja është e projektuar për Abelin.

Çdo gjë që unë bëj është për Abelin. Fjalët ndonjëherë janë të varfëra për të shprehur dashurinë që ne ndjejmë për fëmijët tanë. Unë nuk do doja kurrësesi që Abeli të ndjejë keqardhje për mua, Abeli duhet të jetë i lumtur me mua, të ketë një mama që i fal vetëm pozitivitet, që është plot energji dhe dua që t’ia fsheh këtë anën time, duke qënë se është një fëmijë shumë i ndjeshëm dhe përjeton çdo situatë.

Prandaj përpiqem të bëj një jetë sa më normale pasi tek e fundit kështu është më mirë edhe unë ndihem më e qetë”, përfundon Fiori.

Lexo edhe :  Rrëfimi prekës i Sharon Stone: Si shpëtova nga vdekja

Fiori Dardha është rikthyer në Top Media, me një projekt të ri, për të cilin shprehet se është një eksperiencë e re. “Breaking nga Fiori Dardha” është programi ku do ta shohim gazetaren e njohur në ekranin e “Top News” nga e hëna në të premte, prej orës 9:00-12:00./   S.M

Të fundit

Pesë-fishi i Titanikut/ Anija më e madhe në botë, nisë udhëtimin në Janar të 2024

Anija më e madhe e lundrimit në botë, e quajtur "Icon of the Seas", do të niset në udhëtimin...

Këngëtarja shqiptare rrëqeth me historinë e saj: Piva ilaçe të vrisja veten…

Një ditë më parë ishte e ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, një 21-vjeçare që ka rrëfyer historinë e saj të dhimbshme, luftën e vazhdueshme...

Greqia paralajmëron sërish Shqipërinë/ Pa u zgjidhur çështja e Belerit, nuk ka negociata

“Athina po përshkallëzon reagimet e saj kundër mbajtjes ende në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri”, kështu shkruan sot media greke,...

Ndryshimi i klimës, rrezik dhe kosto e lartë për infrastrukturën

Ndryshimet klimatike po bëhen më shqetësuese vitet e fundit në vendin tonë duke sjell dhe një rritje të kostove të demëve në infrastrukturë. Një dokument...

Festat shkaktojnë trafik të rënduar në Tiranë, shqetësim për drejtuesit

Edhe pse ditë feste dhe pushimi zyrtar, trafiku në Tiranë është kthyer në shqetësimin e drejtuesve të automjeteve. Paraditen e së mërkurës në shumë rrugë...

Lajme të tjera

Web TV