test

National Geographic zbulon 30 destinacionet më të mira për 2023, mes tyre dhe Shqipëria

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prestigjozja National Geographic, në një artikull ka zbuluar destinacionet më të mira për vitin 2023.

Vendet më të mira u zgjodhën nga redaktorët si kryesoret  në mbarë botën ku nga turizmi përfitojnë komunitetet dhe mjedisi po aq sa vetë vizitorët dhe vendasit”

“30 vendet pasqyrojnë një gamë të jashtëzakonshme, duke shfaqur gjithçka, nga udhëtimet emocionuese deri te vizitat frymëzuese që mund të zgjasin vetëm disa orë”, thuhet në deklaratë.

Mes 30 vendeve është dhe vendi ynë, ku National Geographic ka veçuar Alpet./   S.M

Të fundit

Macron kërkon nga shkollat franceze të luftojnë antisemitizmin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron kërkoi të mërkurën nga shkollat të mbajnë “një orë diskutim” këtë javë për racizmin...

Basha zbulon skenarin e ‘fshehtë’ të Bardhit/ Pret të marrë PD-në pasi të ikë Berisha

Deputeti Lulzim Basha i ftuar në një intervistë televizive, tha se nëse logoja e vula e PD-së mbeten peng të lojërave të Ramës me...

Emri/ Emërohet Drejtori i ri i Përgjithshëm i Agjencisë së Trajtimit të Pronave

Ditën e sotme, me propozim të Ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, është emëruar Drejtori i ri i Përgjithshëm të Agjencisë së Trajtimit të Pronave,...

Françeska Murati shoqe me Sara Gjordenin? Ish-miss Londra zbulon të vërtetën

Pas mbarimit të Big Brother VIP, Françeska Murati nisi një rrugëtim të ri në emisionin ‘She’s On Top’, si anëtare e jurisë së programit.Ajo...

Mark Rute do të jetë Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s, zëvendësues i Stoltenberg

Kryeministri holandez në largim Mark Rutte do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i ardhshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord...

Lajme të tjera

Web TV