‘Babagjyshët’ improvizojnë skemën e vjedhjes spektakolare në shtëpinë e të moshuarve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tre persona të panjohur të veshur si babagjyshë kanë hyrë në shtëpinë e një çifti të moshuar me pretekstin për të kënduar këngë për Krishtlindjen dhe kanë grabitur kasafortën e tyre.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm më 24 dhjetor, ku çifti i të moshuarve jeton në katin e 3-të dhe të katërt të një ndërtese në Kifisi të Greqisë.

Njëri prej tyre ka shkuar në dhomën e gjumit që ndodhet në katin e 4-të dhe ka hequr nga dollapi një kasafortë të vogël të mbyllur, e cila përmbante një shumë parash, një orë me vlerë monetare të ende të panjohur, libra bankare, çelësa makine dhe dokumente personale.

Grabitësit janë larguar në drejtim të panjohur, ndërkohë rasti është duke u shqyrtuar nga autoritetet greke./O.S

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV