Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Si të arrini te keni fizikun e yjeve të showbiz-it…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vitet e fundit, përparësia e epokës super-hunk të Marvel-it dhe DC-së ka nënkuptuar që shabllonet e rutinave të “palestrës së të famshmëve” për meshkujt kanë prirur të shtyjnë programet herkuliane të bodybuilding-ut dhe dietat kufizuese për të marrë një gjoks në madhësinë e Wolverine të Hugh Jackman. Ndoshta mënyra më e mirë për të menduar se si të arrish një fizik të denjë si të famshmit tuaj të preferuar nuk është të ndjekësh formulën mbinjerëzore. Përkundrazi!

Këtu janë disa nga atributet fizike më të spikatura nga disa prej të famshmëve tuaj të preferuar:

1. Shpatullat e Kit Connor

Një nga burrat më trupmadh në sytë e publikut. Gjëja që duhet mbajtur mend për supet është se ato përbëhen nga pjesa e përparme, anësore dhe e pasme. Duhet të siguroheni që po goditni të tria kokat, por për gjerësi, mos lini pas dore pjesët anësore të cilat mund të synohen me ngritje anësore, ulur ose në këmbë, duke përdorur shtangë dore.

Trajneri personal Tom Usher këshillon standardin e artë për ndërtimin e muskujve; ushtrime komplekse. “Për të marrë më shumë përmasa në shpatullat tuaja, si gjithmonë ushtrimet më të mëdha komplekse janë gjithmonë më të mirat, gjëra të tilla si ngritja e shtangës lart dhe ngritja e shtangës me një krah”. Për definicion, Usher këshillon gjithashtu boksin.

2. Krahët e Jeremy Allen White

Ka qenë një vit i madh për Jeremy Allen White, dhe me vitet e mëdha vijnë biceps të mëdhenj. Me gjasë të inkurajuar më tej nga nevoja për t’u kënaqur me rolin e tij në dramën biografike të mundjes The Iron Caw, krahët e White janë bërë fenomenale. Ai gjithashtu krenohet qartë me to. Krahët e mëdhenj kanë nderin të jenë të vështirë dhe të thjeshtë për t’u realizuar, ndërtimi i tyre thjesht mbështetet në përkuljen e bërrylit të fokusuar në bicep dhe tricep dhe shtimi i madhësisë është një çështje e të ngrënit me një tepricë kalori.

Por muskujt janë një grup relativisht i vogël dhe është e rëndësishme të shmangni stërvitjen dhe lodhjen e tyre të tepërt, gjë që është kundër rritjes së muskujve. Biceps dhe triceps shpesh marrin punë të tërthortë gjatë ushtrimeve të rënda komplekse. Por sigurisht që duhet të shënjestroni krahët. Ju mund të zgjidhni ushtrime bazuar në preferencat, por qëndroni në një përzgjedhje të kufizuar dhe vetëm dy ose tre grupe për të shmangur rraskapitjen e muskujve.

Lexo edhe :  Keni nevojë për më shumë alarme për t’ju zgjuar? Si ndikon në trupin tuaj

3. Beli i Ncuti Gatwa

Fiziku i kukullës Ken i Ncuti Gatwa shfaqet shpesh kudo. Ai është tepër i tonifikuar, me një bel të ngushtë të patëmetë. Marrja e një beli si Gatwa është kryesisht një çështje diete. Si e zbatueshme për të gjitha çështjet e tonit të muskujve, është e pamundur të zvogëlohet humbja e yndyrës. Konsumoni një dietë të pasur me proteina, me peshk, mish dhe shpendë me shumë fruta dhe perime dhe yndyrna të mira nga arrat dhe avokado. Karbohidratet nuk janë armiku, por është më mirë të përqendrohemi te karbohidratet fibroze që vijnë nga perimet si brokoli, kastraveci dhe lakra jeshile dhe karbohidratet komplekse si orizi dhe tërshëra. Reduktimi i konsumit të sheqerit është gjithashtu thelbësor. Një bel i tonifikuar mund të theksohet gjithashtu përmes ushtrimeve.

4. Kofshët e Paul Mescal

Gjëja e parë që duhet vënë në dukje për Paul Mescal është se ai luante futboll galik në një nivel mjaft të lartë në rininë e tij. Provoni ta përzieni ushtrime më dinamike, si kërcimet me squat dhe lëvizjet përpara dhe prapa. Një tjetër gjë për t’u përmendur në lidhje me Mescal është se ai është parë shpesh në vrap. Nëse i shikoni ndonjëherë vrapuesit olimpikë do të vini re se kofshët e tyre janë të mëdha dhe kjo për shkak se eksploziviteti i sprintit të vazhdueshëm gjatë gjithë kohës është i jashtëzakonshëm për ndërtimin e muskujve.

Ju nuk keni nevojë të bëni sprint në kodra. Provoni të përfundoni një seancë duke alternuar një vrapim me ritëm mesatar për 20 sekonda dhe një sprint me ritëm të shpejtë për 40 sekonda për katër minuta deri në gjashtë minuta./O.S

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV