Vrasja që ndodhi dje në mbrëmje në Prishtinë, policia identifikon autorët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Kosovës është në kërkim të dy personave që kryen vrasjen dje në Prishtinë si dhe plagosën dy të tjerë.

Policia ka arritur të identifikojë dy persona e dyshuar për vrasjen e dyfishtë dhe janë Ahmeti Berisha dhe Naim Berisha.

Gjithashtu, policia kërkon ndihmën e qytetarëve dhe të kujtdo që ka informacion për vendodhjen e personave të dyshuar për ngjarjen që tronditi kryeqytetin kosovar mbrëmjen e djeshme.

Po ashtu janë shpallur në kërkim edhe dy persona të tjerë, Fitim Doda dhe Arijan Sijarina, të cilët dyshohen për plagosjen që ndodhi në Kolovicë të Prishtinës.

Si pasojë e të shtënave me armë mbrëmjen e djeshme në Prishtinë mbeti i vrarë Egzon Haziri, 30 vjeç, U plagos një person që ishte së bashku me viktimën gjatë atentatit, si dhe një grua kalimtare. Kjo e fundit është në gjendje të rëndë shëndetësore.

/O.S

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV