“U miratua me nxitim…”, Açka kundër vendimit për ‘Dezinformimin’: Më duket jo bindës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këtë të mërkurë u zhvillua pa praninë e mediave mbledhja e konferencës së kryetarëve. Në përfundim të  saj në një deklaratë për mediat deputetja demokrate Flutura Açka tha se në konferencë u miratua me nxitim ngritja e komisionit të dezinformimit, të propozuar e po ashtu të votuar nga mazhoranca.

Açka tha se nuk është kundër këtij komisioni, por vendimi për ta kaluar me kaq nxitim i është dukur i dyshimtë.

“U vendos me nxitimin pa arsye, vendimi për kalimin e komisionit të posaçëm  për dizinformimin. unë ngrita parashtresat e mia që janë disa arsye se përse është i nxituar.

Më duket shumë i parakohshëm dhe jo bindës për të kaluar në konferencën e kryetarëve. Unë kam hijet e mia të dyshimit se mund të jetë më shumë për të kontrolluar median shqiptare apo institucionet që duhet të merren me to”,-tha Flutura Açka./O.S

Të fundit

“Meta me parti inekzistente…”, Fevziu e thotë troç: Ja kush i fiton zgjedhjet në 2025

Blendi Fevziu, i ftuar në një emision televiziv, tha se gjasat janë që zgjedhjet e vitit 2025 t'i fitojë...

Çfarë ndodh kur mizat prekin ushqimin,çfarë problemesh shëndetësore rrezikojmë

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet, të cilave i referohet AgroËeb.org konfirmojnë...

Në lidhje me ish-konkurrenten e ‘Përputhen’? Besi zbulon të vërtetën e fotos virale

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka reaguar rreth lajmeve se ai ka nisur një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”,...

Ekspertët bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Evropa po “kërcënohet” nga një verë e nxehtë

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Qytetet...

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur betonin e korrupsionit që nuk...

Lajme të tjera

Web TV