Gripi/ Zbutet epidemia, më pak të prekur nëpër spitale

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vazhdojmë të jemi në epidemik gripi, por numri i rasteve të të prekurve nga infeksionet respiratore tanimë ka filluar të ulet.

Javën që vjen, numri i të prekurve nga infeksionet respiratore pritet të ulet edhe më shumë, por kujdesi duhet të vazhdojnë pasi një mot me diell dhe luhatjet e temperaturave gjatë mëngjeseve dhe darkave shkaktojnë rrugë dhe temperature nëse nuk vishemi si duhet, shpjegojnë mjekët.

Gjithsesi qendrat shëndetësore kanë një numër të lartë fëmijësh, të cilët paraqiten me temperaturë të lartë dhe po kështu shërbimi Urgjencës në Pediatri.

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV