Dënimi me dy vite nga UEFA, CAS jep lajmin e mirë për Manchester City-n

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester City u dënua nga UEFA me pezullim nga çdo kompeticion i Europës për plot dy vite, për shkak se akuzohet për thyerje të rregullave të “Fair Play Financiar”.

Ky vendim i UEFA-s u cilësua i padrejtë nga klubi anglez, i cili vendosi që ta dërgonte çështjen te Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS, për të hequr këtë dënim.

CAS ka dhënë sot një lajm të mirë për “Citizenët” pasi ka njoftuar se do të rishqyrtojë provat e dhëna nga City dhe ka nisur hetimin për këtë dënim.

Momentalisht Manchester City është në pritje të një përgjigje, teksa pozitive është fakti që CAS ka pranuar të rishqyrtojë dënimin e dhënë nga UEFA./Fjala.al/

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV