Vuri bast për transferimin e tij, e pëson keq ish-lojtari i Liverpool

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-sulmuesi i skuadrës së Liverpool Sturidge është pezulluar për 4 muaj nga çdo aktivitet që  lidhet me futbollin, pasi ka shkelur rregullat e vendosjes së basteve.

Anglezi i ka thënë vëllait të tij, Leon Sturidge, të vendosë bast për kalimin e tij të mundshëm të Sevilla si dhe i ka dhënë informacion të brendshëm gjatë merkatos së janarit 2018.

30-vjeçari la shënuar 7 gola në 16 ndeshje me skuadrën ku ndodhet aktualisht, Tranzborspor.

Sturidge u dënua fillimisht nga një komision i pavarur verën e kaluar me përjashtim për 6 javë, mirëpo Federata Angleze e Futbollit apeloi këtë vendim dhe bordi apelimit vendosi ta përjashtojë për 4 muaj si dhe t’ia dyfishojë gjobën në 150,000 paund./Fjala.al/


Të fundit

Biden pranon kolapsin në Afganistan: Situata u përkeqësua, përgjegjësi e imja t’i jap fund luftës!

Në një deklaratë për mediat nga Shtëpia e Bardhë presidenti i SHBA, Joe Biden tha se ai dhe ekipi...

Afganët në Shqipëri Braçe: Uroj që ato që kundërshtojnë strehimin të mos kenë mjekër e mustaqe

Zëvendëskryeminisrtri Erion Braçe ka publikuar një foto ku ka krahasuar Kabulin e vitit 1972 me atë të ditëve të sotme që është oushtuar nga...

Mbërrijnë 44 460 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Shfrytëzoni muajin e hapur të vaksinimi masiv

44,460 doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza” duke e çuar në 1,845,660 numrin e vaksinave të mbërritura në Shqipëri. Lajmi...

Ndodh në Tiranë! Policia “kap mat” çiftin e të rinjve duke bërë seks në makinë, përfundojnë në gjyq

Një situatë e pazakontë është regjistruar pak muaj më parë në Tiranë, histori e cila ka përfunduar në gjykatë. Një 31-vjeçar dhe një 21-vjeçare,...

Turqia nuk humb kohë/ Bën gati murin për afganët, Erdogan merr masa për parandalimin e një fluksi të ri refugjatësh (Video)

Në videon që ilustrohen në vijim shfaqet kufiri i Turqisë me Iranin, ku po ndërtohet një mur me qëllim parandalimin e një fluksi të...

Lajme të tjera

Web TV