Në barelë dhe i mbuluar me batanije/Një tjetër i prekur me Covid-19 te Infektivi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tjetër person i dyshuar me Covid-19 është dërguar në spitalin Infektiv në QSUT. Nga fotot e mëposhtme shihet se pacienti po transportohet me barelë me ambulancë për në spital.

Ndërkaq në ambientet e jashtme të Urgjencës së QSUT-ë janë ngritur çadrat, për t’u ardhur në ndihmë njerëzve nëse fluksi i të prekurve me koronavirus do të rritet përgjatë kësaj jave.Deri më tani në vendin tonë kanë ndërruar jetë 4 persona, ndërsa janë konstatuar 104 vetë me koronavirus.

Të fundit

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e...

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të qëllimit për t’i shërbyer...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Dy konkurrentët e ‘Për’ Puthen’ bëjnë të njëjtin tatto në takimin e parë

Një banore e re është bërë pjesë së fundmi në formatin ‘Për’ Puthen’. Bëhet fjalë për Erikën, e cila që në momentin e parë...

Lajme të tjera

Web TV