Debati për punën në UKT, gazetarja Mira Kazhani jep dorëheqjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetarja Mira Kazhani ka dhënë menjëherë dorëheqjen nga Ujësjellës-Kanalizime Tiranë, pas debatit që shpërtheu në rrjetet sociale për punësimin e saj dhe të gazetares tjetër Bieta Sulo. ‘Newsbomb’ raporton se gazetarja Mira Kazhani që ka kërkuar dorëheqjen nga posti që mbante pranë kësaj kompanie.

Vendimi i gazetares ka ardhur pas debatit në rrjetet sociale për punësimin e saj dhe të Bieta Sulos në UKT. Ndërkohë, vetë kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar për këtë ccështje. Duke mos mohuar faktin e punësimit, Veliaj thekson se punësimi i gazetarëve për nevoja të veccanta është një praktikë e njohur për këto kompani. Gjithsesi, ai e konsideron si një mësim të mirë për bashkinë që në të ardhmen këtyre reagimeve t’u përgjigjet në kohë.

Edhe Kazhani foli dje për këtë ccështje duke e konsideruar punësimin si brenda rregullave të parashikuara nga ligji.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV