Greqi/110 raste të reja me koronavirus, ja zonat e prekura

113 563 lexime

77,487FansaPëlqeje

Edhe Greqia duket se ka pasur sot një numër të konsiderueshëm të prekurish me koronavirus.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik njoftoi sot për 110 raste tw reja, nga të cilat 9 u identifikuan pas kontrolleve në portat hyrëse të vendit.

60 raste janë regjistruar në Greqinë Veriore , kryesisht nga dy shpërthime: 24  në një  fabrikë mishi në Kavala dhe 36 në Selanik .

Nga rastet në Selanik, 14 vijnë nga një dasmë dhe 6 nga inspektimet e kryera në dyqanet e riparimit të makinave.

Ndërkohë që 19 raste janë regjistruar në Attica . Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në  4587.

10 pacientë trajtohen nga intubacioni, 128 pacientë janë larguar nga ICU . Fatmirësisht  nuk ka raste vdekjesh, duke ngelur tek shifra 206 /Fjala.al/Ke.Ba

Të fundit

Greqia ndalon hyrjen e shqiptarëve deri më 31 gusht, ja kush lejohet të kalojë

Qeveria greke ka zgjatur kufizimet për hyrjen e shqiptarëve në Greqi, deri më datë 31 gusht. Lajmin e ka bërë...

Dhëndri nga Fushë-Kruja ‘pishman’ që ditën e parë të martesës, ja çfarë shkruan në targën e makinës

Të gjithë mezi presin të martohen, por me kalimin e viteve kuptohet se ajo është dhe një "burgim" pasi të mungon liria që ke...

Pamje e pabesueshme/Radhë kilometrike në Kakavijë – VIDEO

Pika e kalimit kufitar të Kakavijës, është bllokuar nga radhë kilometrike të emigrantëve të cilët kthehen në shtetin fqinj. Shkak për krijimin e radhëve është...

Video që po thyen mitin, macja puthet me miun

Fraza si "macja me miun" është një thënie aq e vjetër sa vetë bota, e cila gjithmonë ka përshkruar sesi këto dy kafshë janë...

Pandemia/ 6 viktima në 24 orët e fundit, 16 pacientë në gjendje të rëndë

Gjatë 24 orëve të fundit betejën me COVID-19 e kanë humbur dhe gjashtë pacientë të tjerë, duke e çuar në 219 humbje viktima. (Qarku Tiranë...

Lajme të tjera

Web TV