Hajdari falenderon qytetarët që po i bashkohen “Nismës”: Pushtetin e tre kryetarëve t’ua shpërndajmë qytetarëve

113 563 lexime

77,342FansaPëlqeje

Nëpërmjet një postimi në faqen e saj në facebook deputetja Rudina Hajdari falënderon të gjithë qytetarët që po bëhen pjesë e “Nismës”.

Sipas Hajdarit kjo “Nisëm” synon që pushtetin që kanë 3 kryetarët e vjetruar të partive t’ua shpërndajë sërish qytetarëve.

Më tej në statusin e saj Hajdari shkruan që Nisma në të cilën ajo bën pjesë synon mos të jetë pronë private, por një aset në shërbim të publikut.

 

Deputetja shprehet që është e frymëzuar nga mbështetja që po merr “Nisma” dhe niveli i lartë i këshillave  dhe personaliteteve që po bashkohen./Jo.Be/Fjala.al

Postimi i plotë i Rudina Hajdarit:

Faleminderit!

Përditë, me qindra qytetarë po na bashkohen në një Nisëm e cila synon që pushtetin e pamasë që sot kanë 3 kryetarë të vjetëruar partish t’ua shpërndajë qytetarëve.
Një Nisëm e cila synon që pasuritë natyrore të vendit të mos i shfrytëzojnë një grusht klientësh të kryetarëve, por të shërbejnë për të rritur mirëqënien e qytetarëve.
Një Nisëm e cila synon që taksat e njerëzve të ndershëm të mos shërbejnë për të ndërtuar vila luksoze për pushtetarët por të japin shërbime për të gjithë qytetarët.
Një Nisëm e cila synon të mos jetë pronë private e askujt, por një aset në shërbim të publikut.
Personalisht ndihem e frymëzuar nga mbështetja masive që po marrim por edhe nga niveli i lartë i sugjerimeve, këshillave, ideve dhe personaliteteve që po bashkohen.
Do vazhdojmë pa u ndalur 👍
Nëse do të na bashkohesh, regjistrohu te rudinahajdari.al.

Të fundit

Kërkesat e Ligës, Meta: Krizë në të gjitha sektoret, qeveria të angazhohet për t’i rikthyer frymëmarrjen futbollit

Presidenti Meta përmes një statusi në facebook ka reaguar në lidhje me kërkesat e Ligës së Futbollit. Meta shtë...

Habit Sharon Stone: De Niro është aktori që puth më mirë

Aktorja me famë botërore, Sharon Stone, ka treguar se në karrierën e saj 40-vjeçare, Robert De Niro ka qenë aktori që ka puthur...

Shtyhet në dy tetor mbledhja e përbashkët Kosovë-Shqipëri, Hoti tregon arsyen

Është shtyrë për në datën dy tetor mbledhja e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës. Mbledhja mes dy shteteve ishte parashikuar të zhvillohej të premten...

Erdogan mesazh Greqisë: Shpresoj të mos humbisni sërish mundësinë për diplomaci

Presidenti  Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi ditën e sotme një telekonferencë me Presidenten e KE Ursula von der Leyen. Në fokus të diskutimeve ka qenë...

Zoran Zaev thyen ligjin, kryeministri maqedonas gjobitet 50 euro nga policia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran zaev, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministri për luftën kundër korrupsionit, Lupço Nikollovski janë gjobitur nga Ministria...

Lajme të tjera

Web TV