Arrestohet ish-drejtori i Teatrit në Greqi/ Drogonte dhe përdhunonte të miturit, mes tyre edhe djem shqiptarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-drejtori i përgjithshëm artistik i Teatrit Kombëtar në Greqi wshtw arrestuar pasi akuzohet për abuzime seksuale.

Regjisori i famshëm grek, Dimitris Lignadis u vu nën hetim pas akuzave të shumta në emër të tij.

Një akuzë është ngritur nga një 25-vjeçar, i cili pretendon se është përdhunuar nga regjisori kur ishte 14-vjeç, në vitin 2010. Ai akuzohet se i jepte të miturve alkool dhe drogë, në mënyrë që të abuzonte më pas me ta.

25-vjeçari ka rrëfyer se regjisori e kishte takuar në një par dhe pasi i fitoi besimin, e çoi më pas në shtëpinë e tij, në zonën Metaxourgio dhe e përdhunoi.

Po ashtu ai ka thënë se ka parë të tjerë të mitur që hynin e dilnin nga shtëpia e regjisorit dhe që gjithashtu mund të jenë përdhunuar.

Ndërkohë, sipas “Top Channel”, ai ka abuzuar edhe me djem shqiptarë, pasi u premtonte se do t’i bënte aktorë.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV