Zbulohet një tjetër arsenal i madh armësh të fshehura në Tiranë, ja kush është pronari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Tiranës ka zbuluar një tjetër arsenal të madh armësh në kryeqytet. Mësohet se depoja me armë të llojeve të ndryshme i përket shtetasit Sokol Xhura.

Njoftimi i SPAK:

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, me datë 03.03.2021 ka regjistruar procedimin penal nr.52 per veprat penale te “Vrasjes me paramendim”, e kryer për interes, në bashkëpunim në formën e ”Grupit të strukturuar kriminal”, “Shkaterrimi i prones me eksploziv” si dhe “Mbajtjes pa leje dhe prodhimit të armeve, armeve shperthyese dhe municionit”, ”Grupit të strukturuar kriminal” vepra penale te parashikuara nga nenet 78/2, 22, 152, 278, 28/4, 333/a dhe 334/1 te Kodit Penal, në ngarkim të personave nën hetim Gj.Cukali, E. Jamaku dhe E. Jamaku.


Të fundit

Delja e fqinjit i kalon tek toka e tij, shqiptari në Greqi godet me thikë 54-vjeçarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, teksa një 67 vjeçar shqiptar, ka goditur me thikë fqinjin e...

Greku vret nënën dhe më pas veten me të njëjtën armë

Greqia është tronditur nga një ngjarje e rëndë. Një 50-vjeçar i cili dyshohet se vuante nga probleme të shëndetit mendor ka vrarë me armë...

Rama flet për shkarkimin e Metës dhe i bën ofertën publike PD-së për aktin e ri

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij është fokusuar në marrëdhëniet me presidentin Ilir Meta, duke u shprehur i vendosur për ta shkarkuar nga...

Mijëra pushkë, snajperë e predha kapen nga Marina amerikane, kishin destinacion…(Foto)

Marina amerikane ka sekuestrues një arsenal armësh, duke filluar nga mijëra pushkë automatike, snajperë e predha anti-tank. Gjithë kjo sasi e armëve u sekuestrua...

Mbi 2 miliardë lekë dëmshpërblime në 3 muaj

Mbi 2 miliardë lekë u kanë paguar qytetarëve shqiptarë shoqëritë e sigurimeve në Shqipëri për 3-mujorin e parë të këtij viti. Sipas të dhënave...

Lajme të tjera

Web TV