Braçe: Shqipëria problem pandëshkueshmërinë dhe pabarazinë para ligjit, duhet një lëvizje e fortë kundër korrupsionit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe shprehet se Shqipëria ka ende problem të madh pandeshkueshmëri në dhe pabarazinë para ligjit.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Braçe shkruan se lufta kundër krimit, krimit të organizuar apo mafieve, nuk është çështje pushke por është çështje vullneti, këmbëngulje, vendosmërie, distance dhe tolerancë.

Ai ka kujtuar edhe historinë e prokurorit italian Giovanni Falcone dhe gjyqtarit Paolo Borselino, të cilët dedikuan karrierën e tyre profesionale për përmbysjen e pushtetit të mafias në Itali.

Zëvendëskryeministri, shprehet se një erë e re ka nisur dhe se po preken prokurorët e korruptuar, gjykatësit e korruptuar, politikanët e korruptuar.

Ai thekson se tani duhet një lëvizje e fortë kundër korrupsionit e krimit të organizuar deri në nivelin e një kulture të re përfshirëse për barazi para ligjit, ndëshkim ndaj gjithkujt që përfshihet në korrupsion e krim!


Të fundit

Braçe: Shqipëria problem pandëshkueshmërinë dhe pabarazinë para ligjit, duhet një lëvizje e fortë kundër korrupsionit

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe shprehet se Shqipëria ka ende problem të madh pandeshkueshmëri në dhe pabarazinë para ligjit. Përmes një postimi...

“Jam me Berishën në këto çaste”/ Dritan Hila: Avokati francez po i rruan paratë dhe tall tra*in me Doktorin

Moderatori dhe analisti Dritan Hila e shpjegon si të vështirë gjendjen e Sali Berishës, i cili ka hedhur në gjyq sekretarin amerikan të Shtetit...

Dikur konsideroheshin pa rëndësi, SHBA merr seriozisht hulumtimet e Obamës për UFO-t

Elon Musk vazhdon të tentojë anijen provë që do të dërgojë njeriun në Mars, duke rritur numrin e miliarderëve që investojnë në hapësirë dhe...

Virale në rrjet/ Nga Anxhela tek gjithë të tjerët, delegacioni shqiptar me mendjen tek telefoni (Foto)

 Delegacioni shqiptar në Eurovizion duket se nuk e ka pasur mendjen tek marrja e pikëve gjatë finales së mbrëmshme. Një foto e tyre është...

Tragjedi/ Shkëputet teleferiku, humbin jetën 9 persona, dy fëmijë në gjendje të rëndë (Foto)

Të paktën nëntë persona kanë vdekur pasi një teleferik që lidh liqenin Maggiore të Italisë me një mal afër u shkëput të dielën. Teleferiku Stresa...

Lajme të tjera

Web TV