Arrestimi i prokurorit/ Si u ‘fundos’ Sali Hasa, kush është gruaja që i dha ryshfet që të shpëtonte vëllain nga burgu

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i prokurorit të Sarandës, Sali Hasa, pas hetimit një-vjeçar nga SPAK.

SPAK nisi hetimet që në vitin 2020 për një grup që kryente trafikim droge, por hetimi çoi në zbulimin e një rasti korrupsioni në drejtësi dhe të trukimit të ndeshjeve.

Çfarë e “fundosi” prokurorin Hasa?

Shkak për arrestimin e prokurorit është bërë dyshimi se ka pushuar akuzën e plagosjes për Emiljano Miranin, i akuzuar për plagosje të lehtë me dashje dhe mbajtje të armëve të ftohta.

Sipas informacioneve ai ka pushuar çështjen ndaj tij pas ndërhyrjes së motrës së të dyshuarit, Elsona Papa, e cila është lënë në “arrest shtëpiak”. Kjo e fundit dyshohet se i ka dhënë ryshfet prokurorit për të shpëtuar vëllain.

Në njoftimin e SPAK thuhet se gjykata ka caktuar masën e sigurimit “arrest në shtëpi”, për të hetuarën Elsona Papa, e dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, kryer në bashkëpunim, parashikuar nga nenet 245/1/1 – 25 i Kodit Penal./GSH


Të fundit

Mikesha e familjes i rrëfen të gjitha: Në varrimin e Caroline e kuptova që ai ishte vrasësi nga gjesti që bëri

Një mikeshë e ngushtë e familjes të së ndjerës Caroline ka rrëfyer për median greke TheNeëspaper.gr se e kishte...

Avni Ponari zbulon risitë dhe paketat e sigurimeve qe ofron SIGAL (Video)

Themeluesi dhe drejtori i Përgjithshëm i Sigal Uniqa Group Austria, Avni Ponari ka dhënë një intervistë tepër interesante për Ardit Gjebrean në emisionin “E...

Kaos në Shqipërinë e vitit 1997

https://www.youtube.com/watch?v=c8tD7zR_0b8&ab_channel=FJALAWEB Durrës, njerëz që përpiqen të shpëtojnë nga vendi i bllokuar

“Turp, na kanë përgjuar”/ Basha i kthehet Vokshit, Tabakut e Bozdos: Ta mbyllim këtu këtë diskutim

Pas dy orësh diskutime, kryesia e Partisë Demokratike miratoi dje në mënyrë unanime udhëzimin e propozuar nga numri dy i PD-së, Gazment Bardhi, për...

Gazetari grek: Babis e konsideronte Carolinën pronë të tij! E kishte marrë që 14 vjeç…

Detaje të reja janë bërë me dije pas zbulimit të vrasjes së Caroline nga i shoqi në sy të foshnjes së tyre. Vrasja e...

Lajme të tjera

Web TV