Rama uron ditë të mbarë me pamje nga rindërtimi i Laçit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga rindërtimi i Laçit, pas pasojave katastrofale të tërmetit të 26 nëntorit që goditi vendin tonë 2 vite më parë.

Në videon e publikuar nga Rama përmes rrjetit te tij social Facebook, paraqiten pamjet e qytetit dhe puna intensive për rindërtimin e ndërtesave të shkatërruara.

 

Me këngën “Paradise” (parajsë) nga Coldplay, kryeministri uron një ditë të mbarë.


Të fundit

Ish-ushtari serb rrëfehet për masakrat ndaj shqiptarëve: Si u vranë 140 persona dhe ku përfunduan trupat e tyre

Një dëshmitar serb ka treguar për masakrat e kryera ndaj shqiptarëve, ku i kanë vrarë, masakruar e pastaj i...

Vila e “El Çapos” dhurohet në lotari/ Ja sa kushton bileta

Duket si një ëndërr, por qytetarët në Meksikë mund të fitojnë shtëpinë e bosit të drogës Joaquin "El Chapo" Guzman, për vetëm 250 pesos...

Inagurimi i statujës së Dianës u bë molla e sherrit/  William dhe Harry debatojnë gjatë ceremonisë

Ti shihnim së bashku në inaugurimin e statujës dedikuar nënës së tyre, Lady Diana, na bëri të shpresojmë për një paqe mes Princit William...

“Çmenden” tifozët në Angli, marrin ‘peng’ autobusin për të festuar (Video)

Skena akzaltuese janë parë mbrëmë në të gjithë qytetet e Anglisë nga tifozët të cilët festuan kualifikimin për herë të parë në një finale...

Takimi dy ditor Kosovë-Serbi në Bruksel, “DW”: Asnjë përparim

Delegacionet e Serbisë dhe Kosovës në Bruksel në kuadër të dialogut me ndërmjetësimin e BE kanë akuzuar njeri-tjetrin për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Lajme të tjera

Web TV