Rama publikon videon si po transformohet kalaja e Ali Pashë Tepelenës: Mbresëlënëse

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Me qëllimin për tu kthyer në një qendër turistike dhe për të mbledhur mijëra turistë në këtë zonë Kalaja e Ali Pashë Tepelenës po i nënshtrohet një rikonstruktimi. Kryeministri Edi Rama ka ndaluar edhe në kala nga ku na treguar ndryshimet që po pëson falë investimeve që janë ndërmarrë.

Për Ramën, ky ndryshim është mbresëlënës duke theksuar se po kthehet në një atraksion turistik dhe në burim fitimi jo vetëm për individët e zonës, por edhe për ekonominë e vendit.

“Mbresëlënës ndryshimi i kalasë së Ali Pashë Tepelenës, një perlë e Trashëgimisë Sonë Kulturore, që po del në dritë e po kthehet në atraksion turistik, në burim fitimi për individët, komunitetet e për ekonominë kombëtare”, shkruan Rama.


Të fundit

E trishtë/ Ndahet nga jeta shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Vera Isaku,

Shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Vera Isaku, është ndarë nga jeta sot në moshën 66-vjeçare. Familjarët njoftojnë se Isaku...

Manastirliu apel qytetarëve të pavaksinuar: Drejtohuni sa më parë në qendrën më të afërt

Në të gjithë vendin vijon java e hapur për vaksinimin e të gjithë personave mbi moshën 18 vjeç. Sipas Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Bilanci 5-vjeçar i Vettingut, 155 gjyqtarë e prokurorë të larguar

5-vjetori i miratimit me 140 vota në Parlament i reformës në drejtësi e gjen sistemin ende me problematika dhe sfida të mëdha, por me...

“Dua të jem shqiptarja e parë në Bundestag”/ Kush është 21-vjeçarja që po garon për deputete në Gjermani

Dafina Berisha, 21-vjeçarja nga Kosova dëshiron të bëhet e para shqiptare në Bundestagun gjerman. Ajo garon si kandidate nga Partia Social Demokrate (SPD) dhe premton...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.4 e shkallës Richter ka tronditur Greqinë pasditen e sotme. Epiqendra e tërmetit ishte në Janinë, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë...

Lajme të tjera

Web TV