Osmani nderon me medalje ari djalin e Joe Biden

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidentja Vjosa Osmani ka nderuar ditën e sotme me një medalje Nderi pas vdekjes, djalin e presidentit amerikan Joe Biden, Beau Biden. Presidentja Vjosa Osmani ka thënë që familja Biden i ka dhënë dritë Kosovës.

Ajo tha që angazhimi i presidentit amerikan Joe Biden për ta bërë vendin e tij dhe botën më të mirë është i pakapërcyeshëm, teksa foli fjalë të mëdha për djalin e ndjerë të tij, Beau-në, i cili pas luftës në Kosovë kishte shërbyer në trajnimin e prokurorëve vendës.

“Para se të shikojmë video-mesazhin e  Presidentit amerikan, do të doja t’i thosha disa fjalë për përshtypjen time për të ndjerin Beau Biden, duke e parafrazuar thënien e njohur se “njerëzit e mirë janë si qirinj, ata digjen për t’u dhënë dritë të tjerëve.

Njerëzit më të mirë e bëjnë këtë pa e ditur. Unë besoj, matja e vërtetë e një personi të mirë është ndikimi i përjetshëm që lë pas. Kjo nënkupton para së gjithash njerëzit që ju i frymëzoni, zemrat që i prekni dhe jetët që i ndryshoni pa qenë krejtësisht të vetëdijshëm për këtë.

I ndjeri Beau Biden ishte pikërisht i tillë. Ai është qiriu që u ka dhënë dritë kaq shumë njerëzve. Në ditët tona më të errëta, e gjithë familja Biden u ka dhënë gjithashtu dritë njerëzve të Kosovës”, tha ajo.

 


Të fundit

Osmani nderon me medalje ari djalin e Joe Biden

Presidentja Vjosa Osmani ka nderuar ditën e sotme me një medalje Nderi pas vdekjes, djalin e presidentit amerikan Joe...

“Tokio 2020”/ Rama përgëzon Luiza Gegën për kualifikimin në Olimpiadë: Respekt kampione!

Luiza Gega ka hyrë në historinë e sportit shqiptar, duke u kualifikuar për herë të parë në një finale të atletikës në Lojërat Olimpike...

Zjarre të mëdha në Greqi, evakuohen qindra banorë

Si pasojë e temperaturave të larta, zjarre të shumta kanë përfshirë Greqinë gjatë ditëve të fundit. Në Rodos flakët kanë dalë jashtë kontrolli, ndërsa...

Princesha kujdeset për foshnjën, bashkëshorti në Capri me femra “topless” (Foto)

Bashkëshorti i Princeshë Eugenie, Jack Brooksbank, duket se nuk është tipiku i baballarëve të rinj, atyre që ndihmojnë në ndërrimin e pelenave të pista...

Media prestigjioze italiane për Shqipërinë: Toka e shqiponjave ka rilindur, plazhet më të bukura për t’u parë

Media prestigjioze italiane, Il Corriere, i ka kushtuar një shkrim bukurive shqiptare, sidomos, deteve e gjireve të “virgjra”. Media, shkruan se deti dhe plazhet e...

Lajme të tjera

Web TV