Mbërritën para 3 ditësh nga kampi i ferrit në ‘Al Hol’, 19 të riatdhesuarit do të merren në pyetje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Për 14 të miturit dhe 3 gratë e rikthyera më 1 gusht në atdhe nga kampi famëkeq i ‘Al Holit’ në Siri do të nisë verifikimi. Të 19 të riatdhesuarit do të merren në pyetje ne lidhje me qendrimin e tyre ne kampin ne Siri.

Para 3 ditësh janë rikthyer Brunilda Koçollari nga Tirana me 5 fëmijët e saj, Emanuela Vladi nga Dibra, nënë e 4 fëmijëve, Ruzhdije Balliu nga Librazhdi, Lavdie Kaca nga Tirana dhe 2 fëmijët e saj, si dhe Klotilda Zani nga Tirana me 3 fëmijë.

Familje shqiptare u nisën nga Libani me një charter të vënë në dispozicion nga qeveria shqiptare, i cili zbarkoi sot në aeroportin “Nënë Tereza”. Bashkë me to ishte dhe kryeministri Edi Rama me ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi.

Bashkë me to shkon në 25 numri i shqiptarëve të riatdhesuar nga kampet e ferrit në Siri, Roj e Alhol.

Tanimë në Al Hol pas 19 riatdhesimeve të këtij operacioni kanë kanë mbetur edhe rreth 30 të tjerë, të cilët nuk janë identifikuar. Kryeministri Edi Rama tha se shumë shpejt do të ketë një tjetër operacion.


Të fundit

Mbërritën para 3 ditësh nga kampi i ferrit në ‘Al Hol’, 19 të riatdhesuarit do të merren në pyetje

Për 14 të miturit dhe 3 gratë e rikthyera më 1 gusht në atdhe nga kampi famëkeq i ‘Al Holit’ në...

Zjarri në Atikë shkrumboi 80 shtëpi, ja çfarë zbuluan autoritetet (Video)

Zjarri i rënë në Varibobi, pranë Athinës ka shkaktuar dëme të mëdha materiale duke djegur deri më tani 80 shtëpi. Ky zjarr përbën vatrën me të...

I biri i telefononte vazhdimisht, por prindërit nuk i përgjigjeshin/ Vdekja e 64-vjeçarit nga zjarret në Gjirokastër, dalin detaje të reja

Të tjera detaje janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur dje në fshatin Asim Zeneli në Gjirokastër ku mbeti i vdekur si pasojë e zjarrit...

U kapën me doza kanabisi dhe kokainë/ Tre persona bien në pranga, policia zbardh detaje

Tre persona kanë përfunduar sot në prangat e policisë së Fierit, dy prej të cilëve janë arrestuar për posedim të lëndëve narkotike kanabis sativa...

Dua Lipa e djeg me valle shqiptare në Sarandë (Video)

Edhe pse është rritur larg atdheut, Dua Lipa duket tepër e lidhur me traditat shqiptare. Këngëtarja ka mbajtur të përditësuar ndjekësit e saj me...

Lajme të tjera

Web TV