Vangjeli: Basha e shiti si trofe foton me Trump, mund të ketë kushtuar 1 mln e 200 mijë $

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Lorenc Vangjeli thotë se fotoja e Lulzim Bashës me presidentin Trump u shit si një fitore e madhe, pa bërë transparencë për mënyrën si ishte arritur të sigurohej.

Në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN, Vangjeli tha se lobimi mund të ketë kushtuar gati trefishi i shumës prej 650 mijë dollarësh.

“Ky është rasti klasik. I marri e gjen vetë mënyrën si të pengohet. Zoti Basha, bëhet fjalë për qershorin 2017, ishte në momentin që as shtrëngonte as lëshonte. PD ishte në çadrën e lirisë. Pati dy udhëtime në SHBA dhe erdhi me trofenë, foton me zotin Trump. Për të mbërritur te zyra ovale ishte paguar.

Mendoi se kishte festuar fitoren. U duk se u mbyll historia. Historia nuk mbyllet. Vjen një moment që ti do të përgjigjesh për atë që ke bërë. Për ta bërë atë foto do të paguhet. Shuma nuk është 650 mijë dollarë. Ka deklarime që e çojnë në 1 milionë e 200 mijë dollarë. Vetëm 25 mijë dollarë janë çuar në mënyrë të ligjshme.”, deklaroi Vangjeli.

 


Të fundit

Spartak Ngjela: Saliut i hidhen prangat më 6 dhjetor, nëse guxon e bën ndonjë marrëzi

Nga Spartak Ngjela Protesta e organizuar për në Tiranë në datën 6 dhjetor, kur Tirana duhej të ishte në festë,...

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250 pjesëmarrësve që patën një stërvitje...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Lajme të tjera

Web TV