Shqiptari vret marokenin në Milano, pasi e qëlloi i tha: Mëso të respektosh femrat!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një shtetas shqiptar është shpallur në kërkim pasi akuzohet për vrasjen e një 45-vjeçari maroken në Cornaredo, Milano. Sipas mediave italiane e dashura e shqiptarit kishte bërë debat me marokenin dhe kaq ka mjaftuar që shqiptari të nxjerrë armën dhe të qëllojë ndaj tij.

Të dielën në mbrëmje, banorët e zonës qendrore të Cornaredo kanë telefonuar policinë pasi kanë dëgjuar disa të shtëna pranë një lokali të zonës. Kur policia ka shkuar në vendngjarje, ka gjetur një makinë në mes të rrugës dhe një burrë brenda saj i cili ishte pa ndjenja. Ai është transportuar me urgjencë në spital por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të 2 plagëve të marra.

Nga hetimet e deritanishme është zbuluar se sherri mes marokenit dhe të dashurës së shqiptarit ka nisur brenda lokalit. Sapo marokeni ka dalë jashtë lokalit, shqiptari e ka qëlluar disa herë me armë. 45-vjeçari maroken ka hipur brenda makinës për të shkuar në spital por ka humbur ndjenjat.

Mësohet se shqiptari pasi ka vrarë shtetasin maroken i ka thënë: “Kështu do mësosh të respektosh femrat.”


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV