test

Spiropali uron Vitin e Ri: Kjo festë të jetë rast për më tepër mirëkuptim e paqe

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja Elisa Spiropali ka uruar në një mënyrë të vecantë vitin e ri 2023. Ajo ka postuar një foto të ëmbël familjare dhe uron shqiptarët për ardhjen e vitit të ri.

“Të dashur shqiptarë dhe shqiptare kudo ku ndodheni. Ju gra, burra, vajza, djem, nxënës, studentë, nëpunës, fermerë, ushtarakë, punëtorë, pensionistë, profesionistë të të gjitha fushave, pavarësisht nëse jeni optimistë apo skeptikë, të këtij apo atij besimi fetar apo ngjyrimi politik, j’u lus dhe j’u ftoj që festa e Vitit të Ri të jetë rast për më tepër mirëkuptim, më tepër paqe, dashuri, urtësi, bashkërendim, shpresë, në të mirë të begatimit të tashëm dhe të ardhëm të vendit tonë të bekuar dhe njerëzve tanë të mrekullueshëm. Me ❤ Gëzuar” shkruan Spiropali në postimin e tij

Të fundit

Gëzim Baruti ngjall babanë e esseistikës Mishel dë Montenj me një shqipe të kulluar

Nga Shpendi Topollaj Emrin e Mishel dë Montenjit e kam dëgjuar së pari falë një rastësie fatkeqe. Ishte koha e...

Komprometimi kulturor

Ese nga: Bujar Meholli Modalitetet kitsch që ofron shoqëria bashkëkohore, thellësisht komercialiste, lënë peng kulturën, intelektin, dhe e zgjasin amullinë. Javë më parë ishte...

Vula e PD-së, ribashkim i së djathtës apo parti të reja?

Saga e vulës dhe e logos së Partisë Demokratike të Shqipërisë u përmbyll me vendimin e Gjykatës së Apelit. Ajo vendosi më 11 qershor...

Non- grata/ Berisha merr vulën, SHBA i “vë vulën”

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka ritheksuar qëndrimin e saj lidhur me Sali Berishën, duke konfirmuar se statusi i tij si non-grata...

Lajme të tjera

Web TV