Harta e Shqipërisë ngjyroset rozë/ Ja kush janë 6 bashkitë që ka siguruar koalicioni “BF”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Harta e Shqipërisë është ngjyrosur rozë. Partia Socialiste ka siguruar deri më tani një pjesë të madhe të vendit.

Madje PS ka arritur të marrë bastionin historik të Partisë Demokratike, Tropojë. Ndërsa po lufton për të marrë edhe Shkodrën, ku kandidati socialist është në avantazh të thellë përkundrejt rivalit të tij, Bardh Spahia.

Ndërkohë koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka siguruar 6 bashki të vendit, Pukë, Hasin, Fushë-Arrëzin, Mirditën, Memaliajn dhe Himarën.

Këto bashki janë të vetmet të ngjyrosura me ngjyrën blu të “Bashkë Fitojmë”.

Ndërsa bashkitë e tjera në hartë janë rozë, që do të thotë se kandidatët e PS-së janë në avantazh përkundrejt atyre të “Bashkë Fitojmë”.

Të fundit

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet televizive, mëndja edhe mund të...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Lajme të tjera

Web TV