“Beneti fitoi zgjedhjet prej meje”/ Luizi tregon takimin me zv.ministrin: Më kërkoi foto

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shkodra ishte surpriza e këtyre zgjehdjeve, ku për herë të parë i besoi një kandidati socialist për të drejtuar bashkinë.

Benet Beci mori kështu një mandat 4-vjeçar, por pas rezultatit diksutimi që lindi ishte se sa kishte ndikuar mbështetja e Luizit për këtë kandidat.

Luizi deklaroi sot se ai e mbështeti pasi dikur Beci e kishte ndihmuar, ndërsa zbuloi dhe një bissedë me zv.ministrin Besart Kadia për këtë temë.

“Unë nuk i kam thënë gjë që Benet Beci e fitoi Shkodrën prej meje. Zv.minsitri Besart Kadia ishte me mua tek ashensori, këtu në Top, dhe ai më tha mua që Beneti e ka fituar. Më tha ‘ Urime, ta bëjmë një foto’.

I thashë mos e posto, se po e postove bëhesh ministër. Unë po ta them që Beneti ka qenë ndikim i joti. Më tha diçka për PS, por unë vlerësoj njeriun. Ai burrë, është njeriu që më ka mbështetur.”- tha Luizi.

Të fundit

Ju duhet një prift, jo një federatë

Nga Skënder Minxhozi Duke mbajtur me zor zyrat e tyre, edhe pasi kanë humbur për më shumë se një dekadë,...

Ceremonitë/ Dita e çlirimit, politika ende e “pushtuar” nga datat

Në varrezat e Dëshmorëve në Tiranë janë mbajtur dje disa ceremoni për 79-vjetorin e çlirimit të vendit. Krerët e shtetit, Begaj, Nikolla e Rama,...

Beleri dhe Greqia/ Na jepni çelësat e burgut, t’ju japim integrimin

Greqia vijon të këmbëngulë në lirimin nga burgu të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Shteti fqinj po përdor veton për të penguar...

40% e burrave dhe 58% e grave në Shqipëri kanë vuajtur nga simptomat e shëndetit mendor

Gati më shumë se gjysma e popullsisë së Shqipërisë ka vuajtur nga një lloj simptome e shëndetit mendor, vëren Raporti i Tranzicionit i BERZH...

Lajme të tjera

Web TV