test

Sa shqetësues është varianti i ri i Covid-19? Reagon epidemiologu Alimehmeti

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një intervistë televizive, doktor Ilir Alimehmeti u shpreh se varianti i ri i Covid-19 është një variant që po diskutohet në 4 shtete të botës ditët e fundit.

Ai tha se janë shumë pak raste të raportuara dhe shkencëtarët do ta monitorojnë dhe shtoi se ka shumë pak njerëz që vijnë në spitale dhe nuk është diçka shqetësuese.

Alimehmeti: Varianti i ri i Covid-19 është një variant që po diskutohet në 4 shtete të botës ditët e fundit. Gjithmonë duhen parë spitalet, pra a kemi shtrime dhe raste të rënda? Përgjigja është jo. Ka një variant të ri dhe me këtë do të merren shkencëtarët.

Janë shumë pak raste të raportuara dhe shkencëtarët do ta monitorojnë. Ka shumë pak njerëz që vijnë në spitale dhe nuk është diçka shqetësuese. Nuk mund të parashikohet e ardhmja, por ne flasim me gjërat që i kemi në dorë. Ka një situatë të qetësuara tashmë në spitale me Covid.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV