Kush janë punonjësit më të lumtur në botë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ju nuk do t’i gjeni punonjësit më të lumtur në botë duke u lodhur në tavolina, ka shumë mundësi që ata të punojnë jashtë.

Punonjësit e ndërtimit kanë nivelet më të larta të lumturisë nga çdo kategori kryesore e industrisë, sipas një analize të re nga BambooHR.

Studimi analizoi të dhënat nga më shumë se 57,000 punonjës në mbi 1,600 kompani në të gjithë globin midis janarit 2020 dhe qershorit 2023.

Ndërsa lumturia e punonjësve në përgjithësi ka patur luhatje gjatë tre viteve të fundit, rezultatet e lumturisë së punonjësve të ndërtimit kanë mbetur vazhdimisht të larta, kryesisht falë rritjes së pagave dhe mundësive të shumta të punës.

Punonjësit e teknologjisë, financës, dhe kompanive të udhëtimit shënuan gjithashtu rezultate të larta në lumturinë e punonjësve./  S.M

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV