Mish i freskët?/Eksperti zbulon kimikatet që shtohen në sallam dhe paralajmëron qytetarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avdyl Sinani, ekspert i industrisë ushqimore foli në lidhje me ushqimet e përpunuara dhe rrezikun e tyre në shëndet.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”, ai theksoi se sallamet dhe salçiçet ndryshe nga më parë nuk bëhen me mish të freskët po përzihen dhe me kimikate.

Ai tregoi dhe llojet e kimikateve me të cilat përzihet mishi.

“Sallamet e salçiçet bëhen me mish lope që merren nga pjesa e kurrizit të lopës që është mjaft i ushqyeshëm. Mirëpo tani meqë prodhimi është I madh dhe ka kërkesa të mëdha, marrin nga të gjitha llojet dhe I përzien të gjitha llojet. Tani nuk ka më mish të freskët.  Më pas i hedhin kimikate. Më para sallamin e bënim me mish të freskët, por tani nuk bëhet ashtu”-tha ai./E.T

Të fundit

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Përmbyset autobusi me nxënës në Itali, plagoset rëndë shoferi

Një autobus me nxënës doli nga rruga në Baragiano në Potenza për të shmangur një përplasje kokë më kokë me një makinë, duke u...

Papa Françesku dërgohet në spital

Papa Françesku u dërguar sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas...

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të sigurisë kur ai ndodhet në...

Lajme të tjera

Web TV