La Liga

James Rodriguez me “ulje”, Real Madrid përgjysmon çmimin e sulmuesit

Merkato e kësaj vere pritet të jetë shumë ndryshe nga ajo që jemi mësuar të shohim kohët e fundit. Ndërprerja e sezonit  për shkak të pandemisë së Covid-19 ka rënduar shumë financat e të gjitha klubeve të futbollit. Për këtë arsye...

Ansu Fati fiton duelin me Vinicius, realizon më shumë gola në më pak minuta

Ansu Fati ishte autori i golit të fundit dhe që dënoi Villarrealit në ndeshjen e fundit të kësaj skuadre me Barcelonën. 17-vjeçari shënoi golin e tij të shtatë të këtij sezoni, duke konfirmuar se është një nga zbulimet e katalanasve...

Dëmtimet/ Barça mbledh këta lojtarë për ndeshjen me Villarreal

Barcelona do të udhëtojë në Villarreal me një atmosferë shumë të tensionuar në dhomën e zhveshjes dhe me një situatë akoma më të përkeqësuar me dëmtimin e Umtiti, Dembele dhe De Jong. Katalanasit janë të detyruar të fitojnë në...

Athletic Club përballë Real Madrid për pikët e radhës, ja ku mund ta shihni këtë takim

Athletic Club dhe Real Madrid do përballen sot në ndeshjen e 34-t të La Ligës. Pas fitores 0-2 ndaj Valencias skuadra e Athletic synon të afrohet më shumë me kompeticionet e Europës. Skuadra që renditet e teta në La Liga...

Trondisin mediat spanjolle, Messi do largohet nga Barcelona

Lionel Messi ka paralizuar negociatat për rinovimin e kontratës me skuadrën e Barcelonës dhe mendohet se do të largohet nga ajo verën e vitit 2021. Ky lajm është bërë publik nga mediat spanjolle, të cilat raportojnë se pavarësisht faktit se...

“Gropa e zezë” e Barcelonës… 1 miliard Paund shpenzime për asgjë

Megjithë shumat e mëdha për 32 transferime që nga viti 2014, me Coutinho në mesin e dështimeve, skuadra e Barcelonës po kalon nga kriza në krizë, nuk njeh qetësi në pankinë dhe as në fushë. Lojtarët e ekipit katalanas...

Mediat spanjolle e bëjnë fakt të kryer: Barcelona dorëzohet, Real ‘merr’ titullin

Ndonëse matematikisht është ende në garë, mediat spanjolle raportojnë se Barcelona është dorëzuar. Barazimi 2-2 i takimit me Atletico Madrid mbrëmjen e kaluar ka treguar se katalanasit i kanë humbur shpresat e titullit të La Ligës. Mediat spanjolle dhe ato...

Rrezikimi i titullit të La Liga-s, Bartomeu i shkon Setienit në shtëpi

Javët e fundit për skuadrën e Barcelonës duket se nuk kanë qenë aspak pozitive. Rezultatet jo të mira dhe debatet midis skuadrës dhe stafit teknik kanë vënë në pikëpyetje vazhdueshmërinë e trajnerit Quique Setien te stoli i katalanasve. Kjo gjë...

Barcelona dështon të parakalojë Realin. Vetëm barazim 2-2 ndaj Atletico

Pikërisht kur kishte shansin për të parakaluar Realin e Madridit në renditjen e La Liga, Barcelona dështoi të përmbushë misionin e saj. Përballë një kundërstari të vështirë që vinte po nga Madridi, katalanasit u ndalën në një barazim 2-2...

La Liga me “tifozë fals” edhe kur stadiumet të rimbushen plot, pas pandemisë

La Liga mund të vazhdojë të përdorë zhurmën e tifozëve artificialë dhe tifozët dixhitalë edhe kur mbështetësit fillojnë të kthehen në impiantet iberike, kjo pas 'përgjigjes dërrmuese pozitive' që pretendojnë në Federatë. La Liga thotë se sfidat me zhurmë të...

Të fundit

Situata në veri të Kosovës/ Borrell thirrje palëve: Të ulen menjëherë tensionet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar mbi situatën  e tensionuar në...

Gjermani/ Nuk ka rrogë gjatë karantinës për të pavaksinuarit

Nga 1 nëntori, në Gjermani do futet në fuqi masa e re që është marrë si një mënyrë për të ‘ndëshkuar’ qytetarët që nuk...

Atentati ndaj “krahut të djathë” të presidentit ukrainas, Zelensky zotohet të përgjigjet

Ndihmësi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka shpëtuar një atentati. Zelensky ka premtuar përgjigje të fortë pasi ndihmësit e tij i lartë i...

SHBA dhe Franca ulin tensionet, ja për çfarë ra dakord Macron pas telefonatës me Biden

Presidenti francez Emmanuel Macron do ta dërgojë sërish javën e ardhshme ambasadorin e këtij vendi në Shtetet e Bashkuara pasi Presidenti Joe Biden ra...

Juventus përmbys gjithçka dhe arrin fitoren e parë në kampionat, debuton Manaj me Spezian (Video)

Më në fund ka dritë në fund të tunelit për Juventusin. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-3 në transfertë Specian duke siguruar fitoren e parë në...