Deputetja mjeke e PS trajnon infermierët në spitalin e Durrësit për masat antiCov*id (FOTO)

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje

Stafi i infermierëve në spitalin e Durrësit është duke u trajnuar sesi të zbatojnë masat antiCOVID-19.

Këtë gjë e ka bërë të ditur deputetja e Partisë Socialiste, Klodiana Spahiu përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ajo është me profesionin mjeke dhe siç duket dhe deputetja është një nga trajnueset për infermierët.

Ndërkohë bën dhe apel për zbatimin e masave anti COVID-19.

“Vijojnë trajnimet e stafit Infermieror ne SRD🏥 për masat Anti Covid

Lani Duart 🧼
Mbani Masken 😷
Ruani Distancën 👥
Së bashku mund të ndihmojmë në parandalimin e perhapjes së Covid – 19.” shkruan deputetja Klodiana Spahiu./En.Br./Fjala.al

Të fundit

Kodi Zgjedhor, Ministria e Drejtësisë kërkesë Kuvendit për anëtarët e Kolegjit Zgjedhor

Ministria e Drejtësisë i është drejtuar me anë të një letre Kuvendit përmes së cilës kërkon ndryshimin e nenit...

Jonuz Delaj/Lahutari misionar i Eposit të Kreshnikëve

Jonuz Delaj është lahutari më i veçantë dhe ndoshta ndër më të pasionuarit që ka treva e Malësisë së Madhe. Mbartës dhe vazhdues i...

Nga Lazarati në Spanjë, policia: Bimë të fshehura midis fushave të misrit

Malet Pirenej në anën spanjolle janë pushtuar nga trafikantët e mëdhenj shqiptarë, për të kultivuar marihuanë në sasi të mëdha. Ata shfrytëzojnë zonat e pabanuara...

Ministrja e Arsimit përcjell vajzën e madhe për në shkollë, ja këshillat që i jep

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka filluar javën e dytë si Ministre e Arsimit duke përcjellë vajzën e saj të madhe për...

Nga droga në Fushë-Krujë tek transporti i klandestinëve, ja disa prej të arrestuarve gjatë kontrolleve të shtuara (EMRAT)

Për shkak të ngjarjeve të fundit kriminale policia e shtetit ka shtuar kontrollet në të gjithë vendin me 86 pika policore, duke arrestuar 22...

Lajme të tjera

Web TV