“Ishte në gjendje kritike për jetën”! Shpëtohet nga mbytja kompozitori i njohur Shpëtim Saraçi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është shpëtuar nga mbytja kompozitori i njohur Shpëtim Saraçi. Ka qenë vrojtuesi i plazhit Ismet Keta që ka bërë të mundur nxjerrjen nga deti të kompozitorit Saraçi.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe Federata Shqiptare “Vrojtuesit e Plazhit dhe Shpëtimit në Ujë”, të cilët shprehen se pas dëgjimit të britmave vrojtuesi i plazhit është futur në ujë dhe ka nxjerrë nga deti Shpëtim Saraçin. Ngjarja mësohet se ka ndodhur me datë 6 gusht.

Postimi i plotë i federatës:

Personi ne foto eshte nje personazh shume i dashur i ekranit tone. Vrojtuesit te Plazhit, @ismetketa i duheshin vetem 10 minuta per te mbyllur turnin e punes ne Resortin Vala Mar ne plazhin e Hamallajt.

Nga pjesa e plazhit publik ka degjuar britma per ndihme… Me baywatch ne dore eshte nisur menjehere drejt detit. Ai tregon se ka evidentuar dy persona qe kerkonin ndihme per mikun e tyre i cili kishte mbetur ne nje grope te krijuar nga rrymat e ujit. I lodhur nga stermundimi dhe lufta me dallget i rrezikuari ishte ne gjendje kritike per jeten.

Ismeti tregon, qe j’u deshen rreth 20 minuta per te dale nga vorbulla bashke me te rrezikuarin, i cili ishte thuajse i pafuqishem per tu mbajtur tek baywatch-i i shpetimit. Fale Zotit sot Vrojtuesit shpetuan nje personazh qe i ka dhene shume publikut nepermjet ekranit dhe do te vazhdoje t’i jape . FREKUENTONI PLAZHET ME VROJTUES!
VROJTUESIT E PLAZHIT SHPETOJNE JETE!


Të fundit

Alarm për bombë afër Capitol Hill, Policia rrethon kamionin me autorin e dyshuar

Një alarm për bombë është dhënë afër godinës së Capitol Hill në SHBA. Policia është ëprgjigjur menjëherë duke rrethuar...

Nuk ndalen shifrat e Covid-19/ Rriten sërish infektimet, 2 humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 522 raste të reja me COVID-19 dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë i bën...

Makina “fluturon” me 185 km/h në Bypass-in e Fierit, policia arreston në flagrancë 9 shoferë, gjobiten mbi 1600 të tjerë

Vijojnë kontrollet e Plicisë Rrugore në të gjithë vendin, ndërkohë që një numër i madh drejtuesish mjetesh janë gjobitur në 24 orët e fundit. Efektivët...

Lajmet për nxjerrjen e studentëve nga konviktet, Rama: Fabrikim i atyre që kanë vulosur ngjarjet më të zeza në vend

Kryeministri Edi Rama e quan fabrikim e shpifje lajmin se studentët janë nxjerrë nga konviktet në Qytetin Studenti për të liruar hapësirat për strehimin...

Lajme të tjera

Web TV