Veliaj uron Kancelarin e ri të Austrisë: Tregoi angazhim të palëkundur ndaj perspektivës europiane të Ballkanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka përshëndetur zgjedhjen e Kancelarit të ri të Austrisë Alexander Schallenberg. Përmes një mesazhi në “Twitter”, Veliaj ka uruar Schallenberg për postin e ri, teksa ka ndarë edhe foto të takimit të mëparshëm në Tiranë kur Kancelari mbante postin e ministrin e Jashtëm të Austrisë.

“I lumtur të shoh mikun tim Alexander Schallenberg në krye të Austrisë mike, si Kancelari i ri Federal. Kujtoj takimet tona në Tiranë dhe angazhimin e tij të palëkundur ndaj perspektivës europiane të Ballkanit Perëndimor,” shprehet ndër të tjera Veliaj.


Të fundit

Veliaj uron Kancelarin e ri të Austrisë: Tregoi angazhim të palëkundur ndaj perspektivës europiane të Ballkanit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka përshëndetur zgjedhjen e Kancelarit të ri të Austrisë Alexander Schallenberg. Përmes...

Beteja me Poloninë, FSHF njofton tifozët: Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar

Federata Shqiptare e Futbollit ka lajmëruar tifozët shqiptarë që do të marrin pjesë në ndeshjen e sotme të Kombëtares Shqiptare me Poloninë në stadiumin...

Drejtonte makinën pa patentë,18-vjeçari përplas këmbësoren në Tiranë

Një 54-vjeçare ka mbetur e plagosur mesditën e sotme në Tiranë, si pasojë e një aksidenti. Bëhet me dije se gruaja, e cila po...

Ushtroi dhunë fizike ndaj burrit, arrestohet 60-vjeçarja në Kuçovë

Një 60-vjeçare ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Kuçovë, pasi akuzohet se ka dhunuar fizikisht bashkëshortin. Sipas Policisë, gruaja me inicialet...

Vranë 14 kangurë/ Arrestohen 2 adoleshentët, akuzohen për mizori ndaj kafshëve

Dy 17-vjeçarë janë arrestuar nga policia australiane pasi akuzohen se kanë vrarë me makinë 14 kangurë. Ngjarja ndodhi në një qytet bregdetar në jug...

Lajme të tjera

Web TV